Olen selannut nettia hartaaasti, mutta, en ole vielä löytänyt sopivaan bändiä häihimme.
Etsin siis pieneen tilaan menevää bändiä, joka soittaisi musiikkia: valssi/pop/rock, ja muutama klassinenkin olisi toiveissa. Bändissä saisi olla naislaulaja.
Hinnan setille 2(/3)x45 tulisi olla mieluiten lähelle 500 €.
Keskustelufoorumeilta olen löytynyt paljon kehuja tuon hintaisista bändeistä, mutta tähän mennessä kyselemäni bändit ovat maksaneet poikkeuksetta yli 1000€.
Suositelkaahan edullisia pieniä bändejä.
Trio tai pieni bändi hääjuhliin edullisesti PK-seudulle 2013.
10
550
Vastaukset
- Syysmorsian 2013
Ilmeisesti tämä on salaista tietoa :D.
- Soiton harrastaja
Jos mietit paljonko maksaa kuvaaja häihin, niin 1000 € (käteen)bändistä, jossa esim. 4 ammatti muusikkoa, ei ole paljon. Saattaahan sitä tosin saada vasta aloittaneen trion vaikka kaljakorilla. Ovat vaan iloisia kun pääsevät soittamaan ja juomaan kaljaa. Laatu ja ammattitaito maksaa myös musiikissa. Tuskin haluaisit kotisi sähkötöitä tekemään ammattitaidotonta tunaria.
Kaikista halvimmalla pääset kun laitat levyt soimaan ja et ilmoita Grameksille, sekä myönnät rohkeasti itsellesi ja vieraillesi, ettei ollut varaa ottaa oikeaa live bändiä. - Suhteellisuudentaju
"Soiton harrastaja" on osittain oikeassa, mutta ei kokonaan. Jopa ammattilaisia löytyy halvemmalla kuin tonnilla, jolla hinnalla pitää olla todella kovatasoinen. Ja se tarkoittaa, että 'takataskussa' on muutakin kuin luulo laadusta ja ammattitaidosta.
- Syysmorsian 2013
Tasolla ja hinnalla on luonnollisesti yhteys. Tässä nyt en pyytänytkään kovatasoista bändiä, vaan edullista. Pienet virheet ja mokat eivät niin minua häiritse, eikä soittajien tarvitse olla ammattisoittajia. Ainakin monet edullisen bändin häihinsä saaneista ovat olleet tyytyväisiä. Enemmän luultavasti harmittaisi jos maksaisi kunnon palkkion, eikä bändi sitten olisikaan sen rahan arvoinen.
- Jääräpäät
Tarjous: Palkkio 500 € päälle normaalit kulukorvaukset etäisuuden ja matkan keston mukaan, tarkentuvat kun kerrot sijaintisi. Hinta voimassa toistaiseksi. Verot maksamme normaalisti.
http://www.tanssimusiikkia.com
Valssia, tangoa, humppaa, iskelmää, bossaa, slovaria, evergreen: iä... hyvin monenlaista sekalaista musiikkia soitellaan ja laulellaan iloisin mielin. Nuotitkaan ei mapeistamme heti lopu vaikka viettäisit häitä useammankin päivän :) - zarnome
Pyydä tarjous:
[email protected]
www.facebook.com/zarnome - laalaja
Esimerkiksi menevän ammatilaisista koostuvan monipuolisen duon saat jo tuohon hintaan. On naislaulaja. laita mailia [email protected] niin kerron lisää!
- Paratiisi1
www.silveradoband.webs.com
- twainchaps
Tuosta loistava ja edullinen bileduo! Esim. 2 x 45min = 500€.
Käy katsomassa nettisivuilta tarkempi hinnasto ja ohjelmisto!
http://www.twainchapsband.fi/ - trubaduuri-123
Hyvä trubaduuri, duo tai trio löytyy täältä:
http://www.siikasaari.fi
Myös koko bilebändi hoituu tarvittaessa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1038288Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735084Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243334- 291883
- 571510
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1091478Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381357Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1751326Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601099Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si28933