Kuinka yleisiä ovat poliisin tekemät salamurhat? Etenkin pikkurikolisia surmataan. Ja syyttömiäkin paljon.
Poliisin tekemät salamurhat yleisiä
Pääonkipeä
11453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jukka S. Lahti? Se yksi Ulvilalainen poliisi Tapio Santaoja kieltäytyi antamasta DNA näytettä. Ukko ei näytä naamaansakaan missään lehtijutuissa, vaikka on keskeisessä roolissa Ulvilan tutkimuksissa ja antanut lausuntoja medialle. Taitaa hääriä myös näissä seri syytöksissä mukana.
Mikäs syy siinä on että dna testistä kieltäytyy. Kuinka se voi olla mahdollista? Eikö herätä poliisissa kummastusta tällainen. Voiko siitä kieltäytyä edes ? Kuka vaan ? Oi kallis kotimaa suomi
Aivan oikein arvattu. Tapio Santaoja häärii hyvinkin keskeisessä asemassa seri-syytöksissä parin uskollisen naiskonstan kanssa. Toinen näistä on Juha Joutsenlahden eksäksi itseään tituleeraava Marju Kujansivu. Kirjaudu Faceen, jos haluat lukea kaikki kommentit IltaLehden artikkelista.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014091718670456_uu.shtml
,
Poliisi valikoi, manipuloi ja salaa tärkeitä todisteita. Tarkoitus pyhittää keinot.
http://www.mikkoniskasaari.fi/node/145
Mua kiinostais tietää etälamauttimen käytöstä se. Et jos sitä käytetään lamaantuuko ihminen niin ettei pysty liikkua. Esim jos kaatuu veteen niin hukkuuko ? Entä jos ihminen hukkuu noin ja löydetään. Näkyykö tämän laitteen käyttö. Jääkö jälkiä tai näkyykö oikeuslääkärin avauksissa että on käytetty ?
Ei kyttien tekemistä mitään jälkiä löydetä. Vaikka hyppisivät päällä ja kaikki luut murskana niin luonnollinen kuolema tai itseaiheutettu ellei omaiset osaa pitää puoliaan. Jukan tappoi kylläkin oma eukko.
Mikä ihmeen folihattuketju tämäkin on?:D jää pienet palovammat etälamauttimesta.
Onkohan totuus se että Lahti ja Porvoon poliisi olivat puhelinyhteydessä marrakuun viimeisenä päivänä 2006?
Lahti ajeli kotiin Turusta, Porvoon pari vuotta myöhemmin itsemurhan tehnyt poliisi aleli Ulvilaan ja teki sen minkä teki. "Kaksoisitsemurhan" toisen osapuolen, vaimon itsemurhaa olen epäillyt kauan murhaksi.
Niskasaari on kirjoittanut asiaa sivuten
http://www.mikkoniskasaari.fi/node/189
"Poliisin välinpitämättömyys on hämmästyttävää. On jätetty auki mahdollisuus, että Porvoossa tapahtui vapun 2006 alla jotain, joka loi uhan Jukka S. Lahtea kohtaan."
Heti kun täällä aletaan lyömään vähän faktoja pöytään, niin alkaa nämä foliohattu puheet...
Se nyt vaan on ikävä tosiasia, että hämärähommissa olevat poliisit pystyvät tekemään kaikenlaista paaskaa ihan eri lailla kuin ns. "rehelliset" rikolliset.
Aika outo juttu se ministerin puolison itsemurha krp:n pikkujoulussa?