Tulkaa tytöt takaisin olk.nk. ennenkin......

ann5

Tapani Kansa olet suurin suomalainen laulaja ihanteeni.Olet kaikista paras.Hyvää kevättä-Voi hyvin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!veijellesi Juhalle terveisiä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gilla *

      Tapsa on I.H.A.N.A !

    • musica.

      Tapani Kansa osaa tulkita lauluja antaumuksella tunteisiin vetoavasti. Sellaisia laulajia ei kevyenmusiikin saralla Suomessa tänä päivänä turhan paljon ole joiden laulut menevät ns. " ihon alle ". Tapani Kansa sellainen laulaja on ja mm. edesmennyt Kari Tapio.
      Entisaikojen laulajissa sellaisia oli useita. mm. Tapio Heinonen, Carola, Seija simola, Tapio Rautavaara, Georg Ots , ( ei ollut suomalainen, mutta lauloi paljon suomeksikin ).
      Olavi Virtaa monet kehuu ja pitävät kaikkienaikojen suomalaisena laulajana. yllähän hän komeasti lauloi, mutta jotenkin vaan ei sillätavalla lauluineen minua kosketa kuin edellä mainitut.

    • moimoi!

      Niinpä ! Tapsan laulaminen on antaumuksellista. Siinä on tunnetta mukana.

      • heiälykääpiö!

        Todellakin. Antaumuksellista. Ei lainkaan ylimenevää, lipevää ja naurettavaa. Ei sitten yhtään teatraalista. Ei herranjumala sentään....


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      122
      6998
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3817
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      186
      2637
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      288
      2527
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      197
      2136
    6. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      11
      2097
    7. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      302
      1847
    8. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      137
      1440
    9. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      72
      1356
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      27
      1325
    Aihe