Aivan fantastinen sivusto, kun sen kahlaa läpi, ei varmasti jää enää mitään lisäkysymyksiä! Nähtävyydet, kaupunginosat, sadat kirkot, kulkeminen, retket Rooman ympäristöön jne. Lisänä mahtava linkkivalikoima ja virtuaalimatkoja.
Kiitos Donna!
http://romaimperium.blogspot.fi/
Donna Roomassa
8
1419
Vastaukset
- FakJuu
Että piti sitten mainostaa omaa blogia rahan aheneudessa. Haista vaan iso p....a!!
- italianou
Fakjuulta haluan kysyä oletko kateellinen kun joku on viitsinyt ja osannut tehdä noin hyvän blogin vai mikä mättää.
- Ahkerassa käytössä
Sorry 'haista paska' -tyyppi mutta olen ihan tavallinen tallaaja täällä Suomessa, enkä pidä mitään blogia. Mikä jurppii, eikä täällä saa kertoa hyvistä MATKAILLUUN liittyvistä jutuista ja linkeistä - vai mikä on tämän palstan tarkoitus? Mollaaminen?
- Annoiato
Tämä on ns. "vapaan nettikeskustelun" hinta. Aina joku fakjuu möläyttelemässä, loukkaamassa, sotkemassa. Ja jos keskustelu muutenkin on niukkaa, kuten tällä Italia-palstalla, niin fakjuut tekevät vähäisestäkin keskusteluyrityksestä lopun.
Olisipa mukavaa, jos täällä todella vaihdettaisiin kokemuksia, esitettäisiin asiallisia kysymyksiä ja asiallisia vastauksia. Mutta ei. Fakjuu.
Kaikkiin Italia-aiheisiin tulee yhteensä pari uutta postausta viikossa. Se on vähän. Noita fakjuu-viestejä ei toisaalta onneksi senkään vertaa, mutta se on paljon. Fakjuu.
Mitä itse Donnaan Roomassa tulee, niin tuonkaltaista kokemusta saisi täälläkin olla; tietoa, näkemystä, sivistynyttä asiaa Roomasta.
- Italia2013
Vaikuttaa erinomaiselta blogilta. Kätevä opas Roomaan tutustuvalle: kulkee kännykän ja padin mukana. Suuren työn on bloginpitäjä tehnyt.
- Anonyymi
Upee
- Anonyymi
"Blogi on poistettu."
- Anonyymi
Tervehdys!
Toivottavasti kesäsi on sujunut hyvin! Blogin uusi osoite taitaa olla https://roomaimperium.blogspot.com/
Hyviä lukuhetkiä ja syksyn alkua! :)
Rakkaudella x
BlogiIntoilija45
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä3910563Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12610132- 217921
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776334Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304912- 554727
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1174066Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1243423- 623137
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2243071