Onko 2009 mallin Passat Luxline 1.9 TDI 77 kw Power Diesel pumppusuutinmoottorilla. Olis sellainen kierroksessa, mutta alkoi pelottaa nuo aiemmat kirjoitukset pumppusuutinvaurioista.
Toisena asiana, ainakin vuoden 2010 mallisia Passatin 2.0 TDI koneita näyttää olevan 81 kw:n ja 103 kw:n tehoisilla moottoreilla.
Kumpi mahtaisi olla pitkäikäisempi ja taloudellisempi, vai onko toinen pihimpi ja toinen pitkäikäisempi.
Nyt menossa -99 TDI 81kw:n moottorilla ja 412tkm, ei moottorin kanssa mitään ongelmia. Vaikuttaa lähes ikiliikkujalta, mutta haluttais nuorentaa.
Pumppusuutinko?
3
293
Vastaukset
- että silleen
Toi Luxline 1.9 Tdi on pumppusuutin diesel. Toi seuraava kysymys 81 kw/103 Kw pitkäikäisyyden paremmuudesta ei voi kukaan sanoa mitään, kaikki kun ovat yksilöitä.
Taloudellisempi on tottakai kasiykkönen, mutta ei toi satakolmonenkaan nyt mikään polttoainerohmu ole. Tehojen puolesta tietysti houkuttelevampi, mutta myös kalliimpi.
Eipä silti, itselläni on 2012 Passat variant 1.6 TDI DSG7, Xenonia, navigointia, park assistantia, jota en ole koskaan käyttänyt, tummennettua lasia, Webastoa jne. Niin kyllä siinäkin hinta tuonne lähemmäs 4 kymppiä hyppää. Siitähän se on kiinni mitä haluaa.- pumppusuutinko?
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Voi olla, että odottelen vielä pari vuotta, kunnes nuo 2012 1.6 DSG hinnat tippuvat.
Nyt olisi tarjolla 2.0 manuaali 81 KW yksityiseltä karvan alle 20 tonnia.
Oma parin tonnin auto kestänee hyvinkin parisen vuotta. Ollut mulla uudesta asti. - passat5212554
pumppusuutinko? kirjoitti:
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Voi olla, että odottelen vielä pari vuotta, kunnes nuo 2012 1.6 DSG hinnat tippuvat.
Nyt olisi tarjolla 2.0 manuaali 81 KW yksityiseltä karvan alle 20 tonnia.
Oma parin tonnin auto kestänee hyvinkin parisen vuotta. Ollut mulla uudesta asti.Nuosta pumppusuuttimista sen verran,että itselläni luulin olevan ko. ongelman, mutta tuttu autohuolto kertoi,että suuttimia harvemmin menee,mutta korjaamot mielellään tekee ns. ison remontin eli 500 euroa/suutin työt. Itse selvisin johtojen vaihdolla eli ongelmat heidän mukaansa yleensä liittimissä ei pumppusuuttimissa. Vika korjaantui ja vähän päälle satkun tais kustantaa...ps ja samainen autohuolto kertoi tuon 1.9 tdin 74 kw:n koneella "kestävin kone.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.36413026S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1053995Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu273988Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko613844- 853294
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta603170IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1383106- 1043071
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju482933Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1592764