Onko 2009 mallin Passat Luxline 1.9 TDI 77 kw Power Diesel pumppusuutinmoottorilla. Olis sellainen kierroksessa, mutta alkoi pelottaa nuo aiemmat kirjoitukset pumppusuutinvaurioista.
Toisena asiana, ainakin vuoden 2010 mallisia Passatin 2.0 TDI koneita näyttää olevan 81 kw:n ja 103 kw:n tehoisilla moottoreilla.
Kumpi mahtaisi olla pitkäikäisempi ja taloudellisempi, vai onko toinen pihimpi ja toinen pitkäikäisempi.
Nyt menossa -99 TDI 81kw:n moottorilla ja 412tkm, ei moottorin kanssa mitään ongelmia. Vaikuttaa lähes ikiliikkujalta, mutta haluttais nuorentaa.
Pumppusuutinko?
3
300
Vastaukset
- että silleen
Toi Luxline 1.9 Tdi on pumppusuutin diesel. Toi seuraava kysymys 81 kw/103 Kw pitkäikäisyyden paremmuudesta ei voi kukaan sanoa mitään, kaikki kun ovat yksilöitä.
Taloudellisempi on tottakai kasiykkönen, mutta ei toi satakolmonenkaan nyt mikään polttoainerohmu ole. Tehojen puolesta tietysti houkuttelevampi, mutta myös kalliimpi.
Eipä silti, itselläni on 2012 Passat variant 1.6 TDI DSG7, Xenonia, navigointia, park assistantia, jota en ole koskaan käyttänyt, tummennettua lasia, Webastoa jne. Niin kyllä siinäkin hinta tuonne lähemmäs 4 kymppiä hyppää. Siitähän se on kiinni mitä haluaa.- pumppusuutinko?
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Voi olla, että odottelen vielä pari vuotta, kunnes nuo 2012 1.6 DSG hinnat tippuvat.
Nyt olisi tarjolla 2.0 manuaali 81 KW yksityiseltä karvan alle 20 tonnia.
Oma parin tonnin auto kestänee hyvinkin parisen vuotta. Ollut mulla uudesta asti. - passat5212554
pumppusuutinko? kirjoitti:
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Voi olla, että odottelen vielä pari vuotta, kunnes nuo 2012 1.6 DSG hinnat tippuvat.
Nyt olisi tarjolla 2.0 manuaali 81 KW yksityiseltä karvan alle 20 tonnia.
Oma parin tonnin auto kestänee hyvinkin parisen vuotta. Ollut mulla uudesta asti.Nuosta pumppusuuttimista sen verran,että itselläni luulin olevan ko. ongelman, mutta tuttu autohuolto kertoi,että suuttimia harvemmin menee,mutta korjaamot mielellään tekee ns. ison remontin eli 500 euroa/suutin työt. Itse selvisin johtojen vaihdolla eli ongelmat heidän mukaansa yleensä liittimissä ei pumppusuuttimissa. Vika korjaantui ja vähän päälle satkun tais kustantaa...ps ja samainen autohuolto kertoi tuon 1.9 tdin 74 kw:n koneella "kestävin kone.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757