Man on vahva ja toimiva auto. Maahantuoja Konekesko on kallis putiikki varaosahinnoittelussa, mutta onneksi niitä tarvitaan vähän. Raskone huoltokorjaamona on myös kallis ja vanhana valtion pajana hidasliikkeinen. 310 HP auto on pienehkö mihinkään isompaan hommaan, mutta kyyti on tasaisen hiljaista MAN tyyliin. Ajettavuus ja kuljettaja ystävällisyys on huippua. Levyjarrujen jumittuminen on tuttua, kun pakokaasujarru on hyvin tehokas ei tule painettua jarrupoljinta riittävästi. Suosittelen liikennevaloissa joskus polkaisemaan kunnolla niin jarrusylinteri liikkuu ja mäntä saadaan voideltua. Jos kilometrejä on kohtuullisesti mittarissa, niin hyvä ostos.
0Äänestä
mannilla ajanut
Sukella järveen ....tolikka
0Äänestä
STman 32.486 HIJ-244
Itse olen juuri ostamassa 32.486 man:nia -98 2 2 alustainen sora-auto. niemi-korvelta pirkkalasta. Punainen jonkin näköiset erikois maalaukset hij-244. Minkälaista kokemusta mallista? itse ajanut -03 tg-a:ta ja saman ikäistä 18tn jako autoa ja kummatkin tuntu hyviltä. Viellä parempi olisi jos joku tunnistaisi auton!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Man on vahva ja toimiva auto. Maahantuoja Konekesko on kallis putiikki varaosahinnoittelussa, mutta onneksi niitä tarvitaan vähän.
Raskone huoltokorjaamona on myös kallis ja vanhana valtion pajana hidasliikkeinen.
310 HP auto on pienehkö mihinkään isompaan hommaan, mutta kyyti on tasaisen hiljaista MAN tyyliin. Ajettavuus ja kuljettaja ystävällisyys on huippua.
Levyjarrujen jumittuminen on tuttua, kun pakokaasujarru on hyvin tehokas ei tule painettua jarrupoljinta riittävästi. Suosittelen liikennevaloissa joskus polkaisemaan kunnolla niin jarrusylinteri liikkuu ja mäntä saadaan voideltua.
Jos kilometrejä on kohtuullisesti mittarissa, niin hyvä ostos.
Sukella järveen ....tolikka
Itse olen juuri ostamassa 32.486 man:nia -98 2 2 alustainen sora-auto. niemi-korvelta pirkkalasta. Punainen jonkin näköiset erikois maalaukset hij-244.
Minkälaista kokemusta mallista? itse ajanut -03 tg-a:ta ja saman ikäistä 18tn jako autoa ja kummatkin tuntu hyviltä. Viellä parempi olisi jos joku tunnistaisi auton!!!