Mielipiteitä MAN:sta?

Oisko kokemuksia MAN TGA 18.310 mallista?
Itellä ei mitään kokemusta koko merkistä ja harkitsen ostamista.
3638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Man on vahva ja toimiva auto. Maahantuoja Konekesko on kallis putiikki varaosahinnoittelussa, mutta onneksi niitä tarvitaan vähän.
Raskone huoltokorjaamona on myös kallis ja vanhana valtion pajana hidasliikkeinen.
310 HP auto on pienehkö mihinkään isompaan hommaan, mutta kyyti on tasaisen hiljaista MAN tyyliin. Ajettavuus ja kuljettaja ystävällisyys on huippua.
Levyjarrujen jumittuminen on tuttua, kun pakokaasujarru on hyvin tehokas ei tule painettua jarrupoljinta riittävästi. Suosittelen liikennevaloissa joskus polkaisemaan kunnolla niin jarrusylinteri liikkuu ja mäntä saadaan voideltua.
Jos kilometrejä on kohtuullisesti mittarissa, niin hyvä ostos.

Äänestä
  • Sukella järveen ....tolikka

    Äänestä

Itse olen juuri ostamassa 32.486 man:nia -98 2 2 alustainen sora-auto. niemi-korvelta pirkkalasta. Punainen jonkin näköiset erikois maalaukset hij-244.
Minkälaista kokemusta mallista? itse ajanut -03 tg-a:ta ja saman ikäistä 18tn jako autoa ja kummatkin tuntu hyviltä. Viellä parempi olisi jos joku tunnistaisi auton!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jsuuuuuu kirjoitti:

Oisko kokemuksia MAN TGA 18.310 mallista?
Itellä ei mitään kokemusta koko merkistä ja harkitsen ostamista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu