Monet mietiskelleet miksi Savonlinnasta lopettaa erikoisliikkeet yksi toisensa jälkeen, ja syyksi sanotaan ostovoiman puutetta.
Totuus mielestäni on huono palvelu monissa paikoissa sekä puutteelliset valikoimat sekä tietysti hinnat.
Olemme huollattaneet kolmea autoamme jo neljättä vuotta joensuussa, samoin autot katsastetaan siellä, läppärit, pakastimet, muu elektroniikka tulee meille pohjois-karjalasta, ja käymme myös joensuussa parturissa/kampaamossa sekä hammaslääkärillä ja muullakin lääkärillä kun muutenkin olisi viikottain käyntiä tuolla itä-suomen ehkä parhaassa kaupungissa joten kaikki hoituu luontevasti samalla.
Palvelu on hyvää, ihmiset hymyileviä sekä iloisia. Valikoima hyvä, hinnat kohdallaan, nyt esimerkkinä jääkaappi pakastin sama malli / sama merkki olisi maksanut Savonlinnassa 1800 euroo, Joensuusta lähti 1300 eurolla.
Ihmiset vain äänestää jaloillaan. :)
Savonlinnassa kallista ja huono palvelu...
8
442
Vastaukset
- Jamaha
Oot oikeessa,en oo vuosiin huollattanut/korjauttanut mm. moottorikelkkaani ja mottoripyörääni äslinnassa joensuussa huomattavasti edullisempaa ja eritoten siellä palvellaan.
- neverjoensuu
Joensuussa asuneena voin sanoa, että se on vihonviimeinen persläpi Suomen kartalla, syrjässä, monopolisoitunut, sisäänpäinkääntynyt ja tympeä. Ilman yliopistoa tämä ns.kaupunki ei olisi yhtään mitään. Savonlinna on sentään Savonlinna, toisin kuin tämä ns. Karjalan pääkaupunki. Hyvä, että pääsin pois. Paljon mukavampaa Slinnassa!
- Giganttia vailla
Palvelua ei saa nykyisin suurissa kaupungeissa ja suurissa kaupoissa, mutta ei sitä saa Savonlinnassakaan. Savonlinnan pienet kaupat kuolevat, kun ei palvelu pelaa. Savonlinnassa kauppiaat saati asiakkaat eivät edes ymmärrä hyvän palvelun päälle. Savonlinnan kaupoissa asioidaan, kuin nettikaupoissa tinkiä ei voi kun asiakaspalvelua ei ole.
- kurakikantti
Giganttia ei tarvita mihinkään. Sanoin silloin kun se romukauppa tuli, että se menee nurin parissa vuodessa (koska kuka tahansa järkevä tajuaa ettei moinen pärjää kyseisellä paikalla). Ja juuri niin kävi kuin sanoin.
- Näin jo 10 v
Käytiin kesärenkaat henkilöautoon ja pakuun Joensuusta, ja samalla kaikki muutkin asiattuli hoidettua.
Rengasmyyjä sanoi et levittää sanaa et jos olis 5 rengas sarjaa vähintään niin hakevat ja tuovat takaisin ilman lisähintaa. Sama rengassarja savonlinnassa 490 euroo ja joenkaupungissa 310 euroo.... - Ottaa pattiin vieläkin.
Minä käytin auton eks-puhdistuksessa kesällä. Tuli käytettyä samalla kaksi kertaa,ensimmäisen ja viimeisen.
Yrittäjän olisi hyvä palata takaisin maan pinnalle,taikka sitten takaisin hesaan. - pese ite
Minä pesen auton aina letkulla. Ei maksa juuri mitään. Oma apu paras apu. Tietysti pitää olla oma letku, mitä kaikilla ei ole. Ellei sitten järvessä pese, on sekin vaihtoehto - eikä maksa muuta kuin vaivaa. Kyllä sitä voi monessa säästää, mutta kun kaikki ei ymmärrä.
Autokorjaamoista en tiedä, mutta ainakin yksi hyvä autoliike Savonlinnasta löytyy.
Autoliikkeessä jos missä hyvä palvelu on toiminnan jatkuvuuden edellytys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862