Käyttöohje Samsung10.1 Galaxy tablettiin

mimer1

Olen juuri purkanut verkkokaupasta ostamani Samsungin ja asettanut sim-kortin ja mikrosirun ja tabletti on nyt latautumassa.

En osaa laittaa suomenkielelle, en tiedä mistä painetaan kun halutaan ottaa kuva, enkä edetä yhtään jotta laite antaisi ohjeet.

Onkohan kirjastoissa kunnon ohjekirjoja?

7

3838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • mummo11

        Nyt tuli kerrankin hyvä ohje. KIITOS !!!!! Varpunen.


      • ukki12
        mummo11 kirjoitti:

        Nyt tuli kerrankin hyvä ohje. KIITOS !!!!! Varpunen.

        Ei se oo varpunen vaan siili.


      • pässijuntti

        Miten vastaan sähköposti viestiin?


    • käyttöopas

      Minä ostin viime keväänä Saunalahdelta tabletin (Elisan myymälästä). Kyllä se oli jo valmiiksi suomenkielinen. Mutta Samsung puhelimen kun ostin, se ei ollutkaan. En osannut vaihtaa kieltä, kun en ymmärtänyt kaikkea englanninkielellä. Soitin Samsungille ja sain ohjeet. Nyt minulla on suosikeissa puhelimen ja tabletin käyttöohjeet. Eipä niitä nykyisin laitteen mukana tule. Jokin pikaopas ehkä, joka on yhtä tyhjän kanssa.
      Ei kyllä ohjeissakaan ole kunnon neuvoja. Pääpiirteittäin. Voit sitä ja sitä, mutta ei neuvota kuinka tehdään.

    • tietämätön

      Miten saa täs samsung tabletissa facebookin chatti vihree valon jäämään palamaan koko ajaksi.. Ettei se chatti sammu noin vajaan 10 min päästä??? Haluu tietoo asiasta!! Kaikkia asetuksia oon kokeilu.. en ole saanu jäämään palamaan??

    • tablet

      Hei kaikille jotka tiedä Sony Xperia Z2 käyttöönotosta .! Kiitos

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      20
      5233
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      127
      1605
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      101
      1470
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      70
      1419
    5. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      336
      1349
    6. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      49
      1338
    7. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      76
      1282
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      4
      1065
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      86
      955
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      50
      948
    Aihe