Hymm... ???

Lueskelin tässä toistatuntia näitä Renu juttuja ja aikas lohdutonta luettavaa.
Ei ole automerkissä muuta kun VIKAA !
Ihmetyttää kovasti kun tänäänkin ajellessani Tampereen seudulla näytti noita Renuja liikkeelläkin olevan.
Joten kertokaa nyt muutama hyvä kokemus Renusta ja vaikka sen kestävyydestä, jos niitä on ????
71004
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

usko ennemmin tämän palstan juttuja. Täällä amispojat ovat todellisia asiantuntijoita. Heidän isällään on maailman paras auto eli 80-luvun takaveto-Corolla.

Äänestä
  • Tätä plstaa juuri tarkoitan.
    Pelkkää marinaa Renuista, ei hyvän auton häivää.

    Äänestä

Minulle on kertynyt hyviä kokemuksia 15:stä Rellusta 21 vuoden ajalta; tällälailla lyhyesti ilmaistuna.

Äänestä

Itselläni ollut 5 rellua,ja tällähetkellä meg-00 1.4 16v,ja ei mitään moittimista kyseisestä merkistä.autot ilmeisesti toimii niinkuin niitä käytetään,tiedä sitten.

Äänestä

Minulla on pelkkää hyvää kerrottavana Lagunasta 300000 km ja nyt Megane II farmarista hiukan yli 40000 km. Kun haluat auton jolla ajetaan muutakin kuin mökkireissut niin Renault on hyvä vaihtoehto.

Äänestä

on täälläkin 3 rellua,joista aina silloin tällöin saa ainakin yhtä korjata,mutta sehän on luonnollisesti ihan selväkin, koska jos autossa on yksi vika,niin se hajottaa kyllä jo autosta ainakin 4 paikkaa, joihin voi vika tulla..=)

Lähes kaikki on jo korjattu, osa vanhuutta, osa kulumisen vikaa, en moiti.. Jos minulla olisi Toyota tai Opel,niin sitä olisi jo hitsattukin todella paljon. Rellua on vain korjattu ja vaihdettu vain uusia osia..=)

Äänestä

Kiitos vastauksista. juu... kyllä kaikki rikki saadaan jos halutaan. Ja tuskin renua enempi korjataan kuin muitakaan, taitaa olla kateelisten panettelua :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hymm... kirjoitti:

Lueskelin tässä toistatuntia näitä Renu juttuja ja aikas lohdutonta luettavaa.
Ei ole automerkissä muuta kun VIKAA !
Ihmetyttää kovasti kun tänäänkin ajellessani Tampereen seudulla näytti noita Renuja liikkeelläkin olevan.
Joten kertokaa nyt muutama hyvä kokemus Renusta ja vaikka sen kestävyydestä, jos niitä on ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu