Nyt kun olen hinnankorotuksen takia pakotettu vaihtamaan liittymää, niin kumpi ois kannattavampi, DNA vai Telefinland? Nämä näyttää olevan ainoita missä vielä on edulliset liittymät 0,67e/kk ja 7c min./txt.
DNA:lla huonoa näkyy olevan minuuttivelotus, eli ilmeisesti muutaman sekunnin puhelusta maksaisin koko minuutin hinnan! Mutta asiakaspalvelunumero on ilmainen.
Telefinlandilla taas on veloitus ilmeisesti sekuntien mukaan, mutta aspa-numero on maksullinen.
Entä missä näitä Telefinlandin myymälöitä on esim. Tampereen keskustassa, vai onko ollenkaan? Googlen haku ei meinaa löytää.. vai myydäänkö näitä Sonera-kaupoissakin?
Mihin itse aiotte vaihtaa tai olette vaihtaneet, ja onko vielä jotakin muuta mitä pitäis ottaa huomioon?
Kumpi ois parempi?
9
329
Vastaukset
- hmm.
Noista puuttuu 1€ päivät,norppa liittymäl kohtuu puhumisella 10€ /kk ja vaik pv tai pari vkos voi puhua mielinmäärin,asiakaspalveluun harvemmin tarvii soittaa jos koskaan,koska netistä saa tiedon. Mieti vielä..
- ap..
En käytä puhelinta kovinkaan paljoa, yleensä laskua puheluista ja viesteistä yht. ehkä noin 3-5e /kk.
- ap..
Noniin... päätös Telefinlandista oli jo lähes varma, mutta lähimaillakaan ei oo puljun puljua missä tilauksen vois tehdä.. ei onnistu Sonera-kaupassakaan enkä viittis ruveta antaan henkilötunnusta ja nimee ja vielä verkkopankkitunnistus ym. minkään nettisysteemien kautta! :( Taitaa mennä liian vaikeeks..
- kissakaskas
Mee jonnekin citymarketiin niissä on jossain telefinlandin myyntipömpeli
Heips ap,
kissakaskas antoi hyvän vinkin, ja minäkin vinkkaan sen verran että Tele Finlandilla on ajanvarauspalvelu, varaa sieltä aika ja he soittavat ko ajankohtana sinulle --> http://bit.ly/XY9r5m
Vapaat ajat näyttivät olevan kuun loppupuolelle, joten jos sinulla on asian kanssa kiire niin kannattaa soittaa rimpauttaa heidän asiakaspalvelunumeroon 0404 123 123
Tero@SoneraPartioJa löysin heille vielä maksuttoman myyntipalvelun numeronkin --> 0800 144844. Tuonne kun soittelet niin saat liittymän tilaukseen :)
Tero@SoneraPartio- ap..
Noniin, vaihdettu on :) pääsin tosiaan Cittarille tekeen sopimuksen. Onneks ehti sen avaus vielä kuun loppuun, jos ois menny enskuun alkupäiviin, niin ilmeisesti ois joutunu maksaan vielä saunalahdellekin koko huhtikuun kuukausimaksun!
Joo, kiitos, laitan ton ilmaisnumeron muistiin jos lapsenkin liittymä menee vaihtoon 2 euron nettikokeilun jälkeen.
- DealerMAsh
:Nyt kun olen hinnankorotuksen takia pakotettu vaihtamaan liittymää, niin kumpi :ois kannattavampi, DNA vai Telefinland?
Miten olisi DNA Pro ? Sisältää perusdatapaketin (512Kbits) 3 000 min DNA / DNA Pro / DNA Prepaid puheluita. Muuten 5,9c sms & puhelut, MMS 20c.
####
http://www.dnapro.fi/
#####
https://www.facebook.com/dnapro?ref=ts&fref=ts
#####
Hinnat lähtee 3,93€kk (DNA Pro 1). E-laskulla kätevästi verkkopankissa maksaa. Sähköpostilaskukin on vaihtoehto, paperilaskut maksaa erikseen.
Roaming toimii missä DNA toimii. Myös muita data & puhepaketteja löytyy.
Halpoja kytkyluureja löytyy myös outletteri jossa siivotaan varaston jämiä.
SIM korteissa kannattaa tarkastaa koko kun löytyy niin nanot, microt kuin minitkin tilausvaiheesta. Mini on yleisin koko nykyään. DNA PRO kortit ovat USIM
kortteja joten 4G puhelimetkin pelaa sillä.
Tilaus kannattaa miettiä puhelinrajoituksineen valmiiksi koska kaikki muutokset jälkeenpäin maksaa, myös aspa on maksullinen. - TF / dna
Onko näillä kummallakaan tarjouksia vanhoille asiakkaille, esim. ilmaisia puheminuutteja tai viestejä, miten paljon ja kuinka usein?
Saunalahdella ei ainakaan oo pahemmin näkyny. Ainoa on ollu puhelut max euron/päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2174198Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692695Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932401- 472333
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua331572Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571310
- 761281
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186