Itketään kuin pahaiset lapset epäkiinnostavalla asialla sensijaan, että pysyttäisiin niissä asia- asioissa mihin on edellytyksiä ja mihin on valittu.
Itseäni ei pätkääkään kiinnosta minkäänlainen "henkilöprofilointi". Ei tämän palstan kirjoituksissa eikä muutenkaan.Enkä usko, että aviisissa mainituilla henkilöilläkään on tarvetta aloittaa tuonkaltaista sisällissotaa,vainoa.
Ilkkalan väittämä Kaupunkiuutisissa 16.3.2013 on täyttä pazkaa.
Nyt meni se vähäinenkin kiinnostus muihinkin askarteluihinsa.
Tällaista lällällää politiikkaa en olisi toivonut näkeväni.
Onko tämä nyt sitä perushämäläisen perussuomalaista osallistumista kunnan keskeisiin ydinasioihin?
Kuinka alas voi kaupunkia edustavaksi valittu jäsen mennä?
14
203
Vastaukset
- Uskooko kukaan enää?
HäSa:ssa mies väitti tienneensä seminaarista jo kuukausi sitten. Uskooko kukaan enäöä Lulua? Eikö herra Ilkkala voinut silloin Lululle kertoa asiasta, kun Lulu väitti kuulleensa seminaarista "puskasta" viime sunnuntaina. Kumpi valehteli?
Oliko seminaarissa oikein psykiatri mukana, kun siellä väitteiden mukaan "profiloitiin" persuja? Lähinnä profilointia kai tekevät oikeuspsykiatrit, ainakin elokuvissa. Persut kai kuvittelevatkin elävänsä irrallaan arjesta jotakin ihmeellistä filmisankarien elämää. - Asiaa jo vihdoin ps
Aloittaja on oikeassa. Olisi kai oikeita asioitakin pohdittavana tässä kaupungissa. Huominen kh-kokous taitaa mennä tappeluksi. Eikös persutkin allekirjoittaneet jonkin valtuustosopimuksen, jossa korostettiin yhteistyötä ym. arvokasta käytöstä ja keskinäistä kunnioitusta?
Ketä muuten kiinnostaa pätkän vertaa persujen henkilötiedot? Naurattaa jo ajatuskin jostakin profiloinnista. Viime päivien uutiset ovat olleet sitä tasoa, että alkaa vähitellen tosissaan epäilyttää muutamien persujen mielenterveys.- Kristitty
Löytyiko neljän seminaaripäivän pengonnassa avioton lapsi? Paljonko tämä löytö veronmaksajille maksoi?
- tulepa tuopille
Katsos pussikuski kirjoittelee viestiä .
- varopa viitaa(kkoa)
Iisakki aloitti taitavasti tämän ketjun , kiitos melkein kansanedustaja .
- lisää paljastuksia
Pitäisikö meidän hyväksyä tämä hyväveli järjestelmä.ilman persuja ei olisi selvitetty innoparkin epäselvyyksiä saati sitten levin tai vekan tonttikaupat.Yksi mikä pitäisi tutkia HPK,lle maksetut tuet,siitä nouseekin aika haloo.Kyllä veljillä rupee olemaan kohta kuset housuissa.
- Vekka kuriin
Kadettiupseeri Tapani Vekka on kadettilupauksensa ja upseerivalansa rikkoen lähtenyt arveluttavalle tielle häväistessään laillisen eduskuntapuolueen, joka on eduskunnan akateemisin, mitattuna kananedustajien yliopistotutkintojen lukumäärällä. Yhden puolueen kaupunginvaltuutettujen taustojen penkominen mm . rikosrekistereistä on kadettiupseerille täysin sopimatonta, koska se on laitonta. Kadettiupseeri Vekka alennettakoon ainakin määräajaksi sotamieheksi prustuslain vastaisesta toiminnastaan, ottaakseen opiksi. Kiemunki tunnetaan Tampereen punayliopiston opiskelijana, joka kehui kolumnissaan ryypänneensä torstaista tiistaihin, ja olleen loput viikosta krapulassa.
Toivottavastti perussuomalaiset keskeyttävät kunnallishallituksen, -valtuuston, -lautakuntien työskentelyn, kunnes tämä perustuslailline kriisi on ratkaistu. Äänestäjät edellyttävät ehdottomasti kovia otteita, etteivät kaupungin varojen suhmurointi ja petolliset kunnallispoliittiset kuviot jatkuisi.,
Juristi- Poliisitutkinta!
Hallsten yritti selittää jättimäisen HPK-tuen maksetunosin hänen omasta taskustaan, vaan kun selitys ei mennyt läpi, pakeni kaupungista, luopuen perussuomalaisten syynäämisestä ja kurittamisesta. Hellsten lienee ollut Levillä penkomassa perussuomalaisten yksityisasioita. tai ainakin ohjaamassa prosessia.
- Lulu-fani
Perussuomalaiset on isänmaallinen, kansallismielinen työväenpuolue. Juuri sitä, mitä olemme kaivanneet. "Leviläiset" ryhmittyivät Leville suojellaakseen yhtiöilisästä maksettavia kokouspalkkioitaan ja niiden perusteella maksettaviia jättilisäeläkkeitään. Hellsten on palaamassa luottamusmieheksi 1.1..2014 eikä sen vuoksi osakeyhtiöitä saa purkaa, sanokoon akateeminen diplomi-insinööri Lulu Riikonen mitä tahansa.
- Tarkastaja
Levin lasku koko Hämeenlinnan syynättäväksi alkoholiostoja js lennukkikustannuksia myöten.
- Kirjan pitelijä
Tarkastaja kirjoitti:
Levin lasku koko Hämeenlinnan syynättäväksi alkoholiostoja js lennukkikustannuksia myöten.
Juuri näin. Koko lasku, osanottajalista ja saadut hyödyt esiin. Arvioidaan sitten lisää.
Jos meni lomailuksi, syömiseksi, juomiseksi ja naimiseksi, niin eikun omaan piikkiin.
Levi on liian kaukana Hämeenlinnan asioiden hoitamiseksi.
- Tärisee vieläkin....
Onneksi ovat käyttäneet kaupungin korttia maksutapahtumiin, niin saadaan tässä avoimuuden politiikassa tutkailla sitä laskua oikein kunnolla. Jos on mennyt homma perinteiseksi dokaamiseksi ja lomailuksi, niin ei muuta kuin ulos koko kööri edustajan hommista. Tai sitten Hautalan tapaan, pahoittelevat tapahtunutta ja maksavat sitten joskus takaisin kaupungin kassaan...tääkin voi tapahtua Hämeenlinassa !!!
- unta näät
Eivät maksa. Yksikään näistä K-18 suhmuroijista ei maksa penniäkään takaisin.
Eikä pahoittele. Eikä myönnä, ennen kuin on ihan pakko. Sitten myöntävät, jopa perussuomalaisten arviojutskan.
Mutta seliseliselityksen kanssa.
Ootellaan.. - tällööö
Joillain kaupungin luottamusmiehillä on luottokortit kaupungin puolesta,maksattavat ryyppäämisensä kaupunkilaisilla mm.viron risteilyillä.Olen kuullut asian valtuutetulta ja se on fakta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762376IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk631829- 1541413
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131226Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021191Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90874
- 71832
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43795- 28793