Tylsäää peliä ray.lla tykyään.

tylsääääääääääääääää

Kaikki vaan odottaa jotain ässiä. Ei mitään intoa pelata sellaista pokeria kun kaikki vaan luovuttaa.
Vuosi sitten oli pelaajia jotka meni all in joka kädellä. Mihinkä ne hävisivät?. Tulkaa takaisin. Ikävä juttu kun pelit pyörii nykyään pelkkien ässien odottajien ympärillä. Sellaisessa pelissä ei tee mieli pelata.

4

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peläkkä ässien odottelu tai muutenkaan tiukka pelityyli ei ole järkevää jos pöytä on täynnä muitakin tiukkoja pelaajia. Jos on pelaaja joka odottaa pelkkiä ässiä on helppo voittaa. Lyö aina kun ässien odottajalla on sokkopanokset. Kun hän lyö kerran 220.stä. Luovuta. Kunininkaatkin. Eli siis ässien odottelijalla kuihtuu merkit pikkuhiljaa blindeihin. Tiukatkin pelaajat on itseasiassa aika helppo voittaa, mutta aikaa siihen toki menee. Turnaukissa tiukat pelaajat ovat mukavaa peliseuraa.

      • Tä random

        Ovat huomanneet tuon ipokerin kusetuksen, niin kukapa viitsii rahojaan ja aikaansa haaskata. Olisivat kehittäneet ekan aidosti satunnaisen nettipoksun niin saattas innostaa pelaamaan.


    • ahhahahaha

      all in -roiskijat ovat todenneet että rahaa on mennyt vallan perkeleesti, eikä aivot riitä voittavan pelitavan opetteluun, joten ovat lopettaneet. nykyisin mikrotasoillakin on pääsääntöisesti niitä jotka osaavat pelata.

    • ray peliä

      en usko, että pelkkiä aa lähtökäsiä odottavat. niille kelpaavat pienemmätkin parit ja a isolla kikkerillä, mutta toki voi olla mahdollista, että harvemmin näillä all-in tulee vielä blindilla. flopilla sitten, jos on ylipari tai kärkipari hyvällä kikkerillä. mutta eikö niin ole järkevä pelata short handed pöydissä? tai vaikka ei aina all-in, niin kuitenkin riittävä korotus, jotta värin ja suoran vetäjät joutuvat maksamaan vedoistaan kovan hinnan huonommilla oddseilla, ja jos jollakin on rattaat tai setti flopilla, niin voi vielä kipata, kun ei pane all-iniä ja tulee reilusti reraise.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      30
      11194
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      52
      8825
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5425
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3308
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      57
      2628
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      66
      2326
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1872
    Aihe