Chromesta tullut johtava pc-selain

Selain......."pyynnöt"/html-sivut

Chrome 33.17%/27.26%
Firefox Mozilla 20.05%/19.37%
MSIE 18.28%/19.21%
Opera 2.75%/1.95%
Safari 2.55%/3.41%

http://stats.wikimedia.org/archive/squid_reports/2013-01/SquidReportClients.htm

Muutettuna ei-mobiilien markkinaosuuteen (HTML-sivut)

Chrome 33.94%
Firefox Mozilla 24.15%
MSIE 23.84%
Opera 2.43%
Safari 4.25%
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Chrome on selaimista se ylivoimaisesti paras niin turvallisuuden kuin teknisen toimintavarmuudenkin kannalta. Kirjoitan tätäkin Ubuntulla ja Chrome-selaimella.

IE on kaikkein surkein selain ja vakoilee käyttäjää kaikkein eniten. Kaikki hakutieto menee suoraan Microsoftille.

Juttu on niin, että pc:n tyypisissä laitteissa ChromeOS on tulevaisuuden markkinajohtaja, eli Google vie koko potin.

Äänestä

Chrome on huono selain, vajavainen toiminnoiltaan.

Toisekseen Chrome kerää käyttäjistä tietoa paskayhtiö Googlen asiakkaille eli mainostajille.

Miksi te ette käytä edes alkuperäistä Chromiumia vaan haluatte koneeseenne siitä forkatun vakoiluselaimen? Kiesus te ootte tyhmiä!

Äänestä
  • Pahemmin se Microsoft vakoilee kuin Google. Lisäksi Microsoftin harjoittama vakoilu on luonteeltaan hyvin vakavaa, koska kyseessä on aktiivinen viranomaisyhteistyö NSA:n ja poliisin kanssa. Google luovuttaa tietoja mainostajille, mutta ei veljeile poliisin kusipää natsipaskojen kanssa.

    Äänestä

  • google on hyvä kirjoitti:

    Pahemmin se Microsoft vakoilee kuin Google. Lisäksi Microsoftin harjoittama vakoilu on luonteeltaan hyvin vakavaa, koska kyseessä on aktiivinen viranomaisyhteistyö NSA:n ja poliisin kanssa. Google luovuttaa tietoja mainostajille, mutta ei veljeile poliisin kusipää natsipaskojen kanssa.

    Google on paljon pahempi kuin Microsoft... jos Microsoft toimisi kuten Google niin johan linuxporukka riekkuisi täällä hullun lailla.

    Ja tiedätkö mitä teinipelle. USA:n viranomaisilla on pääsy kaikkien amerikkalaisten yhtiöiden tietoihin... myös Googlen ja varsinkin Googlen.. ja ihan sama missä maassa yhtiön palvelin on!

    On ihan naurettavaa haukkua Microsoftia ja sitten hehkuttaa Googlea... siinä ei ole mitään järkeä koska molemmat ovat vastenmielisiä paskayhtiöitä joille käyttäjien yksityisyys ei merkitse yhtään mitään... itse asiassa Googlelle vähiten johtuen liiketoiminnan muodosta.

    Äänestä

♥ Ihanasti toimii Internet Explorer 10 ♥

Käypi varmasti hihhulia kovastikin katteeks, kun se ei saa siihen kurttaukseensa tällaista erinomaista selainta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Chrome jyllää! kirjoitti:

Selain......."pyynnöt"/html-sivut

Chrome 33.17%/27.26%
Firefox Mozilla 20.05%/19.37%
MSIE 18.28%/19.21%
Opera 2.75%/1.95%
Safari 2.55%/3.41%

http://stats.wikimedia.org/archive/squid_reports/2013-01/SquidReportClients.htm

Muutettuna ei-mobiilien markkinaosuuteen (HTML-sivut)

Chrome 33.94%
Firefox Mozilla 24.15%
MSIE 23.84%
Opera 2.43%
Safari 4.25%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu