Löytyi jostain kodin kätköistä tämmöinen seagaten ST340823A kovalevy.
Onko mitenkään mahdollista saada sen kaapeli kytkettyä sata kaapeliin jotta sen voisi laittaa kiinni ja katsoa onko siellä mitään?
Liitäntä
Hjälp
3
184
Vastaukset
- adapteri tarvitaan
Eikö emollasi ole IDE eli PATA-liitäntää lainkaan? Jos ei ole niin hanki IDE-kortti. On toki olemassa adaptereita joilla saa vanhan IDE-levyn kiinni SATA-liitäntään. Mutta siis ihan suoraan ei saa.
- e0ifFg
Tuskin kukaan haluaa tuollaista pientä ja hidasta antiikkilevyä koneensa sisään jatkuvaan käyttöön. USB telakka sopii väliaikaiskäyttöön paljon paremmin.
- pcmuseo
Kävisikö usb:
http://www.nierle.com/fi/tuote/5191/USB_2.0_-_S-ATA-IDE_-adapteri_virtalaehteellae.html
toki saa nuota sovittimiakin:
http://www.nierle.com/fi/tuote/6291/S-ATA_-_IDE-IDE_-_S-ATA_-sovitin.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 434437
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1484165- 643796
- 1233762
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans413600Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763439- 953002
- 542865
- 252686
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142394