Crysis 3 järkyttävän huono!

100% pettymys

Crysis 1 oli mestariteos, jonka pariin oli aina ilo palata ihailemaan upeaa viidakkografiikkaa ja muukalaismaisemia. No, Crysis 2 oli vielä ihan mukiinmenevä räiskintä jossa oli vielä riittävästi vaihtelua ja haastetta. No entäs tämä viimeisin luomus? 90% pelitiimin resursseista on ilmeisesti keskitetty grafiikkaan, koska juoni on niin tylsä ja yhdentekevä kuin olla ja voi! Lisäksi pelasin pelin läpi yhdessä illassa. Paljon tauhkaa ja sälää se sisältää mutta peli on oikeasti todella TYLSÄ, yhdentekevä juoneltaan ja aivan liian helppo veteraanitasollakin. Ehkä jollekin ADHD-tyypille peli on sopiva koska taistelut on yhtä hektistä sohimista koska suurin osa peliajasta menee säihkyvän ylikirkkaan sinisen grafiikan tuijottamiseen (ja vielä: missä ihmeessä on jää- ja lumi??!). Lisäksi pelin anti-aliasointi on pahasti rikki, koska sahalaitaisuutta on todella paljon joka paikassa, joten ei peliä voi edes graafisesti kehua huipputekeleeksi.

Välttäkää kuin ruttoa tai kokeilkaa piraattina ensin jos on aivan pakko jotain pelata.

4

286

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TehPerselaama

      Oon ihan samaa mielt. Crysis 1 ja 2 oli ihan parhautta mut toi kolmas.....mikä vittu on menny vikaan. Ok grafiikat ihan hienot mut...agh...niin vitun tylsä. Menet eteenpäin se saatanan jousipyssy kädessä koko pelin näkymättömänä ampuillen.

    • lifemocker

      nojaa, musta toi 3 oli samaa tasoo kun 2

    • tuubah

      Onhan se itse kokeiltava, kunhan hinta alenee eikä muita ole meneillään.
      Pari ekaa oli ihan hyviä ja vaikka olen enempi privaattipelaaja, niin oliko tossa moninpelikin ja mitä mieltä olette siitä?

      • pelaa marsia

        Mars War Logs on 100x parempi scifi toimintapeli kuin kaikki crysikset, vaikka julkaistiin halpiksena.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      87
      1400
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      997
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      374
      834
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      153
      804
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      717
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      709
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      622
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      611
    Aihe