Tutulla on kääpiöpinseri ja se käy aina välillä sisälle piilopaikkoihin kakkaamassa. Tuttu sanoo että koiraa ei voi jälkeenpäin kieltää. Minun mielestäni kääpiöpinseri on poikkeus. Se on sen verran ovela, että leikkii tyhmää, koska on mukavuuden haluinen ja kakkaa mieluummin sisällä lämpimässä kuin ulkona kylmässä. Mitä mieltä olette. Tuttuni kääpiöpinseri hoksaa ja tietää että tuttu luulee sitä niin tyhmäksi ettei se muka tajua ettei sisälle saa kakata. Koska sisälle kakkaamisesta ei tule mitään vakavaa, niin turhaapa sitä lopettamaankaan.
Se miksi koira kakkaa piilloon, niin ymmärtää itse että näkyville kakatessa sitä kielletään. Kaiken puolin mukava koirarotu tuo kääpiöpinseri on, tykkään kyllä sen älykkyydestä vaikka välillä yrittää olla ihmistä älykkäämpi.
Mitä mieltä olette teoriastani?
Kääpiöpinseri on ovela
Koiraton
1
154
Vastaukset
Heh :)
Sanoisin että koiraa on toruttu niin kovin sisälle kakatessaan että siksi nyt tekee piiloihin. Ihan perus huttua sisäsiisteytkasvatuksessa :) Ehkä tuttusi kandeis miettiä onko koiralla asianmukainen vaatetus ulkoillessa jos ei tahdo kakata. Mun aikuinen kääpiöpinserini kakkaa käskystä, ihan kätevä sikakylmällä kelillä. Pentukin on oppimassa siihen pikkuhiljaa vaikka välillä tekeekin kakkalakkoa erittäin kylmällä :D
On älykäs rotu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1572948
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541749Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461724Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1551536- 761492
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3301366The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201238Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m761170- 1581062
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251015