Onko

Vaasankadun muuttamisella kävelybulevardiksi vaikutusta alueen hintoihin? Itse veikkaan että hinnat hyppäävät pilviin, koska tulijoita riittää ja palvelut pelaa.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

huonojuttu jos meinaa asua.Tämä on nähty niin monesti.

Autolla on päästävä suoraan oven eteen tai useimilla jää asunnon ostot siihen paikkaan.Kuka piru sitä kantaa pihojen perältä.

Ale myyntiin tai viher ihmeselle se myytävä.Kadulle tulee kaiken maailman pervot kyylärit.

Äänestä
  • Maalaisten pitää päästä autolla suoraan oven eteen. Ne paksumahat ei jaloin liiku, prkl. Kaupunkilainen vielä osaa kävellä ja tavaraa kantaa.

    Äänestä

  • Hehheh.... autolla pitää päästä oven eteen.

    mitä se uskovainen taas hurlumsekoilee? millon on kaupungeissa päässy oven eteen? ihan kun tuo olisi jokin harvinaisempi tapaus, että parkkis on jossaki lähistöllä.

    taidat asua jossakon pohjoisen tuppukylässä. Kaupunkielämä on kaupunkielämää ja se sisältää myös yöelämän. keskelle muuttaa ne, jotka siitä nauttivat ja kyllä niille näyttää ihan markkinarako löytyvän vai kokeeko paviaani , että kaupunkiasunnot eivät olisi suosittuja?

    uskomatonta on käytöksesi , missä kaikissa, missä on hintalappu, on jotakin vikaa.
    Et taida olla pesän pörröisin mehiläinen

    Äänestä

Rikollisuus alkaa rehottamaan entistä enemmän (palvelu pelaa).

Äänestä

Tosiaan, mistähän parkkipaikat noille? Muutenkin kaikki kadunvarret täynnä, minne ne Vaasankadulla nyt makaavat satakunta autoa laitetaan? Ei lähistöllä ole paljon ylimääräistä tilaa.

Isomman tavaran viemistä ovelle tuo tuskin haittaa, eiköhän siihen kävelyosuudelle pääse samaan tyyliin kuin Roballe.

Äänestä

Vaasankadulla eli Puukkobulevardilla on parhaiten nähtävissä ne kallion kahdet kasvot, on pitkä pornokauppojen, strippipaikkojen ja thaihieromoiden ketju, on kuppaisia räkälöitä, on spurgua ja vaeltelevia nistejä.

Vuokraasuntojen(ja kai myös omitusasuntojen )hinnat ovat törkeän hintaisia, huolimatta siitä, että vanhojen talojen äänieristys on olematonta ja että melu kadulla ei katkea ikinä.

Äänestä
  • Ei ole kallista vain tuplahinta Korsoon verrattuna mutta pian hinta kolminkertainen n. 8000 tuhatta euroa/neliö.

    Äänestä

  • fhlöjxu kirjoitti:

    Ei ole kallista vain tuplahinta Korsoon verrattuna mutta pian hinta kolminkertainen n. 8000 tuhatta euroa/neliö.

    http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/7631859


    Heh, 8 tonnia neliö, missä maailmassa sä elät, 4 tonnilla alkaa ja saa näkymän vastapäiseen seinään ja lieveilmiöt.

    Äänestä

  • fagdae kirjoitti:

    http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/7631859


    Heh, 8 tonnia neliö, missä maailmassa sä elät, 4 tonnilla alkaa ja saa näkymän vastapäiseen seinään ja lieveilmiöt.

    Kävin asuntonäytössä neliöhinta 6.5t/m2 välittäjä perusteli että viereen rakennetaan uusia 5t/m2 jotka ovat nostaneet koko alueen hintatasoa.

    Äänestä

Asunnot ovatkin kolme kertaa pienempiä, kuin korsossa, joten se vaikuttaa myös neliöhintaan. Nistien määrä alueella vaan kasvaa, joten sijoittajat, niitä asuntoja ostelee, rauhaa hakevat muuttavat pois puukkobulevardilta, nuorille vuokralaisille kelpaa.

Äänestä

...asunto Korsossa on 50 neliötä niin Vaasankadulla sitten -100 neliötä.
Enpäs olekaan kuullut koskaan asunnosta, jossa olisi vähemmän kuin 0 neliötä...

Kerran pienempi=miinus 100%
2 kertaa pienempi=miinus 200%
3 kertaa pienempi=miinus 300%

Äänestä
  • Kukin asuu missä tykkää mutta itse en Korsuun muuttaisi!

    Äänestä

Ajatelkaapa, että täällä sensuroitiin fakta, jonka mukaan Vaasankatu on Alppiharjua.

Mitä ihmettä täällä tapahtuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sijainti ratkaisee kirjoitti:

Vaasankadun muuttamisella kävelybulevardiksi vaikutusta alueen hintoihin? Itse veikkaan että hinnat hyppäävät pilviin, koska tulijoita riittää ja palvelut pelaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu