ihan uteliaisuuttani kyselen että
1.Minkä rotuisen koiran omistat?
2.Mikä koirasi nimi on?
3.Mikä on sen sukupuoli ja ikä?
4.Miksi juuri sinun omistamasi koirarotu on paras?
5.Mikä on oma sukupuolesi ja ikäsi?
galluppi koiran omaaville
8
351
Vastaukset
- roosa
1.Minkä rotuisen koiran omistat?
-> aion hankkia westien
2.Mikä koirasi nimi on?
-> koirani nimeksi tulee joku näistä Laku, Dana, Vili tai Verneri, tai ehkä Popcorni tai Möykky... sen näkee sitte mikä siit tulee... =)
3.Mikä on sen sukupuoli ja ikä?
-
4.Miksi juuri sinun omistamasi koirarotu on paras?
-> westie on sopivan kokoinen, sillä on luonnetta ja reippautta, se on tosi hyvännäköinen...
5.Mikä on oma sukupuolesi ja ikäsi?
tyttö 18v - SunShine
1.Minkä rotuisen koiran omistat? -koirani on(working)jackrusselin terrieri
2.Mikä koirasi nimi on? -Jasu
3.Mikä on sen sukupuoli ja ikä? -uros,vähän reilu 1v
4.Miksi juuri sinun omistamasi koirarotu on paras? -älykäs,nopea oppimaan uutta,sopivan pieni ja suloinen=)
5.Mikä on oma sukupuolesi ja ikäsi? 20v nainen- kolme koiraa
1 kolme fieldspanielia
2 oliver, lucas ja amos
3 3, 2 1/2 ja 11 v kaikki uroksia
4 ollut useamppia fieldejä. kaunis, älykäs kaikinpuolin täydellinen rotu
5 nainen 39 v
- Mikki
1. 2x valkoinen länsiylämaan terrieri eli westie
2. Osku ja Otto
3. kaksi urosta Osku 2,5 ja Otto 4kk
4. Pieni,reipas,iloinen,kaunis,ystävällinen ja välillä oikukas pikku persoona!
5.Nainen 29v. - Fairytale666
1. Staffi
2.Evita
3.narttu, 3 vuotta
4.Kaikin puolin mahtava pakkaus!
5. nainen, 28 vuotta - Pikkukoiria
1. Omistamme 2 Papillonia ja yhden Bostonin
2. Mikki, Nasse ja Nemo
3. Kaikki uroksia, 13v, 5v ja 5 kk.
4. Ei voi sanoa paras, mutta sopivat meille hyvin. Ovat sopivankokoisia, oppivaisia ja ihania muutenkin.
5.Olemme tyttöjä 16v ja 13v - Ripste
on kolme skyenterrieriä, 2 urosta ja narttu:
Olavi 4v, Mauno 2v ja Meery 4v
Se on mulle vallan passeli rotu, tarpeeksi jääräpäitä kun sille päälle sattuu mut suurimman osan ajasta ne on kuitenkin niin hellyyden kipeitä ja lutusia :)
Nainen 23v - megis
1.Minkä rotuisen koiran omistat?
- Yorkshirenterrierin, papillonin ja hoidan suomenajokoiraa
2.Mikä koirasi nimi on?
- Sarah, Cindy ja Lilli
3.Mikä on sen sukupuoli ja ikä?
- Narttuja kaikki. 12vuotta, 8vuotta ja 10kk.
4.Miksi juuri sinun omistamasi koirarotu on paras?
- Ei toki parhaita mutta hyviä silti ja rakkaita mulle.
5.Mikä on oma sukupuolesi ja ikäsi?
- Tyttö.15v
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748