öljyrenkaat vaihtoon

Meni suuren öljynkulutuksen vuoksi passatista 1.8 T männänrenkaat vaihtoon. Onko muilla ollut harmeja öljynkulutuksen suhteen?
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuinka uusi Passat on kyseessä ja paljonko ajettu? Paljonko öljyä kuluu? Olen kuullut että männänrenkaita on vaidettu ainakin joihinkin -01 mallisiin kakslitrasiin Passateihin. Mulla itselläni nimittäin -01 2.0 Passatissa kului öljyä ihan sikana, mutta se oli kuulemma normaalia, heheh 2,5dl...5dl/1000km.
Nyt mulla on 6000km ajettu 1.8T. toivottavasti sama vaiva ei ala tossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takuuseen kirjoitti:

Meni suuren öljynkulutuksen vuoksi passatista 1.8 T männänrenkaat vaihtoon. Onko muilla ollut harmeja öljynkulutuksen suhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu