Onko ja jos niin missä, ja kannattaako käydä vai kävellä ohi?
Vastaukset 12
- 8+15
El Ancla, Ankkuribaari Las Canterasin rannan pohjoispäässä, kävele vaan ;)
- Grande Locos
Pysy Suomessa täällä niitä kaipaamasi suomibaareja riittää.
- Vallu2
Kannattaa pysyä kaukana.Ainut baari koko rantakadulla jossa humalaiset suomi ukot örveltää humalassa pitkin päivää muissa kuppiloissa ei mitään valittamista.Et voi erehtyä kun ohi kuljet minkä maan kansalaisuudesta kyse.Viikon asuin Lus plaiassa jonka alakerrassa ko. baari sijaitsee.
- Juottola
Kyseessä olevasta Ankkuri Baarista ei ainakaan lihapullia saa eikä paljon muutakaan ruokaa
- juomaveikko
Kyllä. Pikkusormi pystyssä. Kävelet. Siten saat Las Palmasissa respektiä!
Etsi ne menestyjät! Jotka pesevät rahaa! Ja karta suomi-baaria! Muut baarit vaihtavat omistajaa 'jostain kumman syystä'.
Taitaa El Ancla olla baari joka myy juomat 'oikeallla' hinnalla. - justpalannut
Alkuperäinen kysyjä palaa asiaan: Noh, katsastettua tuli paikka. Ei erottunut edukseen, eikä haitakseen, muista ympäristön baareista. Ei ole mitään syytä sitä etsiä, tai toisaalta olla menemättäkään. Mutta ei ole siis vastaava suomibaari, mitä jossain inglesissä ne ovat. Rauhallista menoa.
- Anonyymi
Remo on nykyään ainoo Suomimesta Palmasissa: https://www.sanremobar.es/
Ei turistihintoja vaan ihan perusbaari, missä voi pelailla poolia, viskoa dartsia ja kitata cervesaa. - Anonyymi
Kävin vuonna 2001 Las Palmasissa ollessani kämppäkaverini houkuttelemana eräässä suomibaarissa. Hän tilasi hernekeittoa ja minä olutta. Olisiko se voinut olla tuo aikaisemmin mainittu Ankkuri? Aika pieni paikka se oli muistikuvieni mukaan. Tarjoilija joka toi keiton ja kaljat oli keski-ikäistä hieman vanhempi rouva. Se oli pienen kadun varrella.
Kävimme myös toisessa baarissa jossa oli paljon suomalaisia. Se oli paljon isompi paikka. Oli yksi iso tila jossa oli ehkä 15 pöytää. Onkohan kumpikaan ollut tuo Ankkuri?- Anonyymi
Muistinmenestyspilleitä otettu myös?
- Anonyymi
Lahes on Las palmas karaoce pubi. Olut 2,5e.iso tuoppi. Halvempaa kuin itse Palmasissa. Suomi baarit tulee kierrettyä kaukaa kun matkoilla on. Niitä näkee Suomessa kerran pari vuodessa. Porin jameissa.
- Anonyymi
Ennen käytiin vuorilla aamupanolla, senjälkeen birraa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen käytiin vuorilla aamupanolla, senjälkeen birraa.
Jaa Italiasko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68878Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227793Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61701- 49634
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29479- 46477
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24467- 31450