Halpa-hallin ERÄ-osasto

Laitetaan nyt vielä yksi avaus tästä aiheesta. Järkytys oli meidän perheessä kova , kun huomasimme viimein , että HH erä-osastolla myydään aseita.

Luulimme , että ERÄ-osastolla myynnissä on tarjous Eriä tuotteista.
201449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

On se uskomatonta. Mekin ollaan perheen kanssa niin vieraannuttu tästä maailmasta. Luulimme, että erä-osastolla myydään meidän sesselle villapaitoja.

Metsästyshän tarkoittaa puiden halaamista , vai ?

Äänestä
  • Eränkäynti ei ole pelkästään niiden halavatun karvaturrien jahtaamista!

    Äänestä

Aika outo kauppa on kun kaliaa ei myydä mutta aseita saa..
Ei ymmärrä tuollaista moraaalia

Äänestä
  • Vähän kuin USA;ssa.
    Tappaa saa niin että aivomassa roiskuu mutta auta armias jos vilahtaa tussunkarva tahi miehinen penis niin sensuuri iskee.

    Äänestä

Joopa joo, iltalehdet ovat vaarallisempia kuin aseet, saatika olut, kondomit tai tupakka. Itsehän ovat valintansa tehneet, toivottavasti me teemme samoin.

Äänestä

KONDOM (6 KIRJAINTA) ,KOLME KPL KONDOM (666=PEDON LUKU).

Äänestä
  • Olipas hauska trolli

    Äänestä

Ampua voi, mutta ei ehkäistä, ei ihan hyvältä tunnu. Johdonmukaista kyllä, sillä ainahan uskovaiset ovat sodan hyväksyneet ja suurin osa sodista on alkanut ns. uskonsotina. Papitkin ovat siunanneet sotia ja sotaan lähteneitä sotilaita. Paavitkin ovat siunanneet sotia ja kiroavat ehkäisyä.

Äänestä
  • "Jumala on sen puolella sodassa, jolla on paras tykistö". (sit. Napolen Bonaparte)

    Äänestä

  • Ateistit on kovimpia Jeesustelijoita nykyään .

    Äänestä

Halpa-Hallin asemyynti keskittyy HHSport-ketjuun

Ketju palvelee laajasti metsästyksen ja kilpa-ammunnan harrastajia


Viitaten viikonloppuna tapahtuneeseen HHSportin Kauhavan Alahärmän-myymälän murtoon ja asevarkauteen, Kokkolan Halpa-Halli Oy tarkentaa, että yhtiö myy aseita, patruunoita ja optiikkaa ainoastaan HHSport-erikoismyymäläketjussaan, jonka toimipisteet sijaitsevat Halpa-Hallin myymälöiden yhteydessä viidellä paikkakunnalla Alahärmässä, Iisalmessa, Kiimingissä, Nivalassa ja Raahessa.

Yhtiön toimitusjohtaja Janne Ylinen kertoo, että HHSport-ketju palvelee laajasti suomalaisia metsästyksen ja kilpa-ammunnan harrastajia.

- Myymme alan kotimaisia ja kansainvälisiä huippumerkkejä. Aseiden, patruunoiden ja optiikan lisäksi HHSport-myymälöistä löytyy aktiivisille ja luonnossa liikkuville ihmisille laaja valikoima oheistarvikkeita kuten tekstiileitä, jalkineita ja muita varusteita. HHSport-myymälöiden valikoimiin kuuluu myös laajennettu kalastusvälineiden valikoima.

- HHSporteissa asiakkaita palvelee ammattitaitoinen ja koulutettu henkilökunta, minkä lisäksi toimintamme peruslähtökohtiin kuuluvat turvallisuus ja viranomaisohjeiden noudattaminen tuotteiden myynnissä ja säilyttämisessä. Yrityksemme arvot eivät ole mitenkään ristiriidassa sen kanssa, että teemme vastuullista kauppaa metsästys- ja erätuotteilla sekä kilpa-ammuntaan käytettävillä aseilla. HHSport-ketjulla on myös tiivistä yhteistyötä metsästysseurojen sekä ampumaurheilua harrastavien seurojen kanssa, Janne Ylinen jatkaa.

HHSport-ketjun aseiden, patruunoiden ja optiikan myynnistä noin 80 prosenttia suuntautuu metsästyksen harrastajille ja loput kilpailutarkoituksiin. Käsiaseiden osuus kilpa-ammuntaa varten myydyistä aseista on hyvin pieni, alle yksi prosentti.

HHSportin Kauhavan Alahärmän-myymälän murron tutkinta on kesken. Tutkintaan liittyvistä asioista tiedottaa Etelä-Pohjanmaan poliisilaitos.


Lisätiedot:

Kokkolan Halpa-Halli Oy

Janne Ylinen, toimitusjohtaja
Puh. 020-718 2000
E-mail: [email protected]


Marko Oja, ketjupäällikkö / HHSport
Puh. 020-718 3724
E-mail: [email protected]

Kokkolan Halpa-Halli Oy on yksityinen perheyhtiö Pohjanmaalta. Yhtiö on toiminut alueellaan vuodesta 1969 alkaen. Halpa-Hallin periaatteena on myydä laadukkaat tuotteensa jatkuvasti yleistä hintatasoa edullisemmin. Laajenevaan ketjuun kuuluu tällä hetkellä 37 myymälää. Kokkolan Halpa-Halli Oy työllistää yli 1400 henkilöä, joista lähes 300 työskentelee ketjun pääpaikalla Kokkolassa. Lisätietoa Halpa-Hallista löydät osoitteesta www.hhnet.fi

Äänestä

Sehän on tietysti hyvä homma ettei myydä samanaikaisesti aseita ja olutta. Voisi sattua vahinkoja niin kuin suomalaisilla on tapana. Parasta tietysti olisi, jos ei myytäisi aseitakaan. Taidanpa lähettää noille Ylisille tästä palautetta.

Äänestä

Niinpä niin ja nuo iltalehdet ne on paljon vaarallisempia kuin aseet, niissä voidaan kertoa jopa totuutta.
Minä lopetin Halpa-Hallissa käynnin kun saunaoluet ja iltapäivälehti piti hakea muualta.
En ole sattunut järeitä käsiaseita tarvitsemaan.

Äänestä

Voi että porukka on vedätettävää :) Miten ihmeessä te selviätte elämässä??

Äänestä
  • Käymällä lidlissä, prismassa ja sittarissa.

    Äänestä

Jannelle kyllä maistuu olut itsellekkin jahka kauppaneuvoksesta aika jättää tulee se myös Halpa-Hallin valikoimiin uskokaa pois vaikkette uskovaisia olisikaan.

Äänestä

Vai pitäiskö teidän pirulaisten päästä tärvelemään uskovaisetkin myrkyillänne ja irstailuillanne saatanan sairaat perverssit hullut

Äänestä

Liian vähän avauksia aiheesta.
Mielellään jokaiselle kommentille uusi avaus, kuten tapana on nykyään.

Äänestä

Halpa-Halli on ihan mukava kauppa, ihmettelen vaan miten tätä ns.moraaleja jokainen tulkitsee mm.johtaja ihan miten vain. itse ihmettelen kun ei ole olutta mutta seksiin liittyviä artikkeleita on. Erittäin laadukkaita liukuvoiteita ja kondomeja.

Äänestä
  • MITÄ VITTTUA tuossa halutaan sanoa ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


debi7 kirjoitti:

Laitetaan nyt vielä yksi avaus tästä aiheesta. Järkytys oli meidän perheessä kova , kun huomasimme viimein , että HH erä-osastolla myydään aseita.

Luulimme , että ERÄ-osastolla myynnissä on tarjous Eriä tuotteista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu