Lukekaas tämä! (osa II)

TMK

jatkoa)

Luin Uutta Testamenttia ja huomasin, kuinka Jeesus teki hyvää jokaiselle tapaamalleen ihmiselle. Vieläpä meni kuolemaan ristille ja rukoili Jumalaa niiden edestä, jotka hänet tuomitsivat sinne: "Isä, anna heille heidän syntinsä anteeksi." Se oli radikaalia rakkautta!

Päätin uskaltaa itsekin rukoilla - ehkä Jeesus tekisi minulle jotain hyvää niinkuin ihmisille, joista luin Raamatun lehdiltä. Rukoilin: "Ota Jeesus elämäni ja anna pahat tekoni anteeksi."

Sain pysyvän rauhan sydämeeni ja tarkoituksen elämääni. Aikaisemmin olin usein masentunut ja elämän päättyminen ja kuolema pelotti. En enää! Elämä on nykyisin todella ihanaa. Suosittelen: pyydä Jeesusta muuttamaan sinunkin elämäsi. Et menetä mitään, mitä et haluaisikaan pohjimmiltaan menettää.

3

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vialle

      miten voin pyytää apua henkilöltä johon en usko,omasta mielestäni ufo jutut ja jeesus on sama asia,kun todistatte ne,sitten uskon....

      • Anki

        hyvinkin uskottava juttu. kannatan idealismia ja näin ollen ajattelen että olemassaoleminen on havaituksi tulemista. jos kirjoittaja on oikeasti kokenut tämän tapahtuman niin se on tapahtunut. jokaisella on oma maailmansa ja todellisuutensa.


    • Oiva Tolonen

      Muuten, paitsi että etkö tiedä, että muualta lainattuun materiaaliin tulee laittaa alkuperäisen kirjoittajan nimi ja tässä tapauksessa myös kääntäjän nimi.

      Tekijänoikeuden väärinkäyttö Internetissä voi johtaa liittymän lakkauttamiseen. En viitsisi sinuna ottaa riskiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      138
      5104
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3376
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2684
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2358
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      261
      1791
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      47
      1729
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1577
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1546
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1520
    10. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      19
      1281
    Aihe