jatkoa)
Luin Uutta Testamenttia ja huomasin, kuinka Jeesus teki hyvää jokaiselle tapaamalleen ihmiselle. Vieläpä meni kuolemaan ristille ja rukoili Jumalaa niiden edestä, jotka hänet tuomitsivat sinne: "Isä, anna heille heidän syntinsä anteeksi." Se oli radikaalia rakkautta!
Päätin uskaltaa itsekin rukoilla - ehkä Jeesus tekisi minulle jotain hyvää niinkuin ihmisille, joista luin Raamatun lehdiltä. Rukoilin: "Ota Jeesus elämäni ja anna pahat tekoni anteeksi."
Sain pysyvän rauhan sydämeeni ja tarkoituksen elämääni. Aikaisemmin olin usein masentunut ja elämän päättyminen ja kuolema pelotti. En enää! Elämä on nykyisin todella ihanaa. Suosittelen: pyydä Jeesusta muuttamaan sinunkin elämäsi. Et menetä mitään, mitä et haluaisikaan pohjimmiltaan menettää.
Lukekaas tämä! (osa II)
3
556
Vastaukset
- Vialle
miten voin pyytää apua henkilöltä johon en usko,omasta mielestäni ufo jutut ja jeesus on sama asia,kun todistatte ne,sitten uskon....
- Anki
hyvinkin uskottava juttu. kannatan idealismia ja näin ollen ajattelen että olemassaoleminen on havaituksi tulemista. jos kirjoittaja on oikeasti kokenut tämän tapahtuman niin se on tapahtunut. jokaisella on oma maailmansa ja todellisuutensa.
- Oiva Tolonen
Muuten, paitsi että etkö tiedä, että muualta lainattuun materiaaliin tulee laittaa alkuperäisen kirjoittajan nimi ja tässä tapauksessa myös kääntäjän nimi.
Tekijänoikeuden väärinkäyttö Internetissä voi johtaa liittymän lakkauttamiseen. En viitsisi sinuna ottaa riskiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512