kattoo Portofino, mutta se turhan kallis, päivän matkan vois sit tehdä.
Missä lähin lentokenttä ja mihin sit kannattaisi majoittua?
Miten edullisesti Portofinon lähelle, olis kiva käydä
7
1118
Vastaukset
- Abbagnano
Missä on lähin lentokenttä? Mihin sit kannattais majoittua? Olet perimmäisten kysymysten äärellä.
- Olly
Täsmennätkö hiukan... Mistä olet lähdössä? Paljonko perillä on aikaa?
Itse lentäisin Norwegianilla Pisaan, ja vuokraisin asunnon jostain Portofinon ja Cinque Terren väliltä (junalla pääsee Pisasta, halpaa). Sitten junalla tai laivalla päiväretkelle Portofinoon, Cinque Terreen yms. yms.
Rannikolla menee useita vesibusseja, pysähtelevät vähänkin isommissa kylissä. Hurjan kiva tapa katsella rannikkoa. - Olly
Lisätään tähän vielä, että et varmaankaan haluaisi asua Portofinossa. Satama on kaunis, joo, mutta eipä siellä sitten juuri mitään muuta olekaan. Tuppukylä.
- ho visitato
Levantoa suosittelen majapaikaksi, junalla pääsee kätevästi liikkumaan, mutta majoitus on edullisempaa kuin noissa 'rysissä' ja kohtuuhintaista murkinaakin saa ehtollaa. Paikkanahan CT:n tienoot ovat mahtavat.
- ciabata
Muistatko nimeltä Levantosta niitä kohtuuhintaisia ruokapaikkoja?
Nimimerkki "ensi kesänä CT:een"
- ho visitato
Nimiä en muista, mutta rannan lähellä olevilla kaduilla on ruokapaikkoja vieri vieressä. Ei mitään gourmetpaikkoja mutta ihan mukavia perusitalialaisia: pizzaa, pastaa, risottoja, vasikaleikettä jne.
- ciabata
Mukava kuulla, että juuri tälläisiä perusitalialaisia ruokapaikkoja sieltä on sitten löydettävissä. Jos jostain syystä gourmetravintolaa alkaa kaivata, niin luulisin että cinque terre -portofino-akselilta niitä kyllä myös helposti löytyy ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038202- 1105743
- 555191
- 2895186
- 783831
- 583021
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481