Päättäjät

Naapurikunnassa huhutaan, että eräs teidän valtuutetuista joutuisi tiilenpäitä lukemaan. Liekö totta vai huhua?
14608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Varmaan se, joka meuhaa Suomussalmen palstalla hulluine kirjotuksineen? Ei taidä itsekään älytä tilaansa. Keksii sinne "totuuksia"

Äänestä

Loistavaa!!! kerrankin saadaan YKSI häirikkö pois täältä!!

Äänestä

Totta on. 3 kuukautta ehdotonta vankeutta. Tuomion täytäntöönpanosta ei ole tietoa, sillä molemmilla osapuolilla on oikeus valittaa käräjäoikeuden tuomiosta.

Äänestä
  • todennäköisesti tulee nouseen vielä kuuteen kuukauteen jos valittaa!!!

    Äänestä

Mutta missä on E???

Äänestä
  • Pitäähän senkin vetää välillä henkeä, että jaksaa taas alottaa törkyviestien kirjottelun ennen kukonpierasua Suomussalmi-palstalle.

    Äänestä

Nyt se aloitti täällä sen saman sonnan kirjoittamisen.

Äänestä

Et vastannut kysymykseen. Hyväksytäänkö perättömät ilmiannot, kunnianloukkaukset ja kotirauhan häirintä? Onko se sopivaa käytöstä, jos hoitaa yhteisiä asioita?

Äänestä

Ketään ei tuomita tutkimatta. Nykyisin täytyy olla melko suuri rike että joutuu
tiilenpäitä lukemaan. Monta on ensinnäkin oikeusastetta, asioista valittamalla
tärvääntyy vähintäänkin vuosia. Eduskunnassa istuu ns,ammattipolitiikkoja nekin
saavat kavaltaa,pelata vilunkia vaalirahoituksessa,texstiviesti juttuja, lahoituksin maksettuja syntymäpäivä juhlija ja niin edelleen. Edellämainittuihin käytöksiin
syyllistyneen istua pollistelevat,Eduskunnassa aivan niinkuin ei olisi mitään tapahtunut.

Äänestä

minä oon kyllä iah nulukona ku lumiUkkO

ku en oo paekallisparlamentissa ollunna 25 vuoteen ihmettelmässä
ässän kulumilla kerran tuli hummia vastaan et käötkö kaopassa ?

Äänestä
  • Tekstistä päätellen näytät käyneen välillä saunassakin.

    Äänestä

On teillä päättäjät!

Äänestä
  • Mahtasi niitä muitahi olla kalteripluussin soetteluun peättäjissä ,nykysissä ja entisissä mutta kuhanpahan nyt yksi esinnättäe niinku peän aokasijana.

    Äänestä

HÄ? Mitä täällä Hyrskällä tapahtuu ku en oo kuullukkaan? Voisko joku ystävällisesti
kertoa..kenties? Kiitos :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


naapuristahei kirjoitti:

Naapurikunnassa huhutaan, että eräs teidän valtuutetuista joutuisi tiilenpäitä lukemaan. Liekö totta vai huhua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu