Madrid punaiset lyhdyt?

Perheen kanssa

Olemme varaamassa perheen kanssa viikon kaupunkilomaa Madridiin. Tarkoitus on tehdä omatoimimatka ja varata hotelli tai asunto itse kun niitä näkyy olevan hyvin tarjolla joka puolella keskustaa.
Onko madridissa jotain sellaista aluetta, jota kannattaisi välttää että ei törmäisi bordelleihin tai katuprostituutioon. Siis vailla ei nyt Amsterdamin kaltaista punaistenm lyhtyjen aluetta olekaan niin useimmissa kaupungeissahan tuollainen toiminta on keskittynyt joillekin kaduille keskustan alueella.
Ei huvittaisi varata majoitusta juuri tuollaisesta alueesta ja kadusta kun on valinnanavaraa paljon. Kuka osaisi kertoa mitä katuja välttää?

18

2321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfdfvds

      Chuecan kaupunginosasta ei kannata varata.

    • madridilainen

      Ainoa katu, jossa itse olen tätä toimintaa nähnyt on Calle Montera. Tämä katu on kuitenkin myös todella "rauhallinen" (poliisilaitois samalla kadulla, sekä paljon kauppoja ja ravintoloita).

    • matkailija3

      Ihmiskauppa tapahtuu yhdellä Gran Vian ja Solin välisellä kadulla (en muista nimeä). Päivisin kauppa on sen verran siistiä, että jalkakäytävällä voi kävellä perheen ja lasten kanssa. Aikuiset kyllä ymmärtävät, mikä katu se on. ;)

      • Minä

        On juurikin tuo jo aiemmin mainittu Calle Montera. Ei tarvitse vältellä ko. katua päiväsaikaan, hyvin uskaltaa turisti taivaltaa.

        Hauskaa matkaa mahtavaan Madridiin!


    • atocca

      Kadulla itseään myyviä naisia löytyy myös vähän etelämpää kun kävelee Solilta suoraan Calle Atochan bussipysäkkiaukiolle. Siinä ja ympäristössä niitä riittää

    • paikalla asunut

      Ei taida nämä vastaajat olla Madridissa käyneetkään kun väittävät että vai C/Monteralla on maksullisia.
      Kykllä löytyy muuallakin, esimerkiksi ihan keskustassa on edellä mainittu Atochan bussien pysäkkiaukio ja heti Gran Vian pohjoispuolella San Martinin kirkon ympäristö.

      • ex-madridilainen

        Minäkin olen asunut Madridissa (3 vuotta), eikä mullekaan nyt tule muita mieleen kuin se kohta Solilla. Ei kaikki paikalla tienneet tai asuneetkaan voi tietää kaikkia ilolintujen paikkoja, varsinkaan jos eivät itse ole sellaista seuraa hakemassa.


      • ex-madridilainen
        ex-madridilainen kirjoitti:

        Minäkin olen asunut Madridissa (3 vuotta), eikä mullekaan nyt tule muita mieleen kuin se kohta Solilla. Ei kaikki paikalla tienneet tai asuneetkaan voi tietää kaikkia ilolintujen paikkoja, varsinkaan jos eivät itse ole sellaista seuraa hakemassa.

        Ei siis Solilla vaan Gran Vialla.


      • Madre
        ex-madridilainen kirjoitti:

        Minäkin olen asunut Madridissa (3 vuotta), eikä mullekaan nyt tule muita mieleen kuin se kohta Solilla. Ei kaikki paikalla tienneet tai asuneetkaan voi tietää kaikkia ilolintujen paikkoja, varsinkaan jos eivät itse ole sellaista seuraa hakemassa.

        Mite ihmees mie en nähny mittää ilolintui ja vast kävin Madridis? Rillitkii ol päässä nii et ois pitänt nähä.
        Miust siel ei oo mittää semmost mennoo mikä ei sopis lapsille.


      • TotalBueno
        Madre kirjoitti:

        Mite ihmees mie en nähny mittää ilolintui ja vast kävin Madridis? Rillitkii ol päässä nii et ois pitänt nähä.
        Miust siel ei oo mittää semmost mennoo mikä ei sopis lapsille.

        Äiti on oikeassa!
        Jospa se, mitä näkee johtuu siitä mitä haluaa nähdä. Kaikki turha jää sektorin ulkopuolelle ;)


    • jjjju

      pysy kotona

    • hyrskänlihhoo

      meeppä hyrskälle siel on kovvoo lihhoo tarjolla

    • Ruba1

      ..kyllä noilla neuvoilla pitäis jo löytyä ilokadut.

    • 43333333333335

      Madridissa ei ole eikä ole ollut punaisia lyhtyjä.

    • Hispaano

      Minkä ihmeen vuoksi näitä vanhoja juttuja kaivetaan esiin? Aloittaja sai jo vuosia sitten ohjeet minne suunnistaa.

      • Fresca

        Kuule! Oiskohan niin, että meitä Madridiin menijöitä voi olla tänäänkin, eikä vain vuosia sitten.
        Tullaan tänne katsomaan vinkkejä.
        Me mennään reilun viikon päästä...
        Luulenpa ettei olla ainoita.
        Matkustelisit sinäkin!


    • Hispaano

      Tiesitkö, että näitä juttuja voi selailla ja lukea mielinmäärin ilman niiden nostamista esiin jollakin kommentilla?

      • Fresca

        Kässääks Hispaano, että matkustavaiset kirjottaa tuoretta juttua tänne keskustellakseen ko. kohteesta?
        Etenkin silloin kun oma matka on ajankohtainen.
        Jos aikaisempi aloitus on käypä, siihen voi mainiosti kirjoittaa. Uutta aloitusta ei joka jutulle tarvita.
        Mut jokainen tyylillään.
        P.S. Nää punaiset lyhdyt ei henk.kohtaisesti kiinnosta, mut voi päästä juttuihin Madridin asioista yleisesti.

        Leppoisaa kevättä sulle ja huumorinkukkaa korvan taakse!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4458
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      156
      3352
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2667
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2584
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      133
      2487
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1721
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1590
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      38
      1293
    Aihe