Osaako kukaan auttaa? Lensin finnairin koneella rovaniemeltä helsinkiin n.3 vikkoa sitten. Jo koneessa alkoi päänsärky, ei kova mutta häiritsevä. Nyt tuo sama, toispuoleinen pääkipu on vaivannut päivittäin sen jälkeen. Särkyä voisi kuvailla kiristäväksi, puuduttavaksi, muttei niin voimakkaaksi että lääkettä kannattaisi ottaa.. Kokemuksia samantyypoisestä vaivasta?
ei oo kiva ei..
lentelijä
4124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mene lääkäriin
että mitä....kysyt täällä neuvoa ja sinulla voi olla vakava juttu päässä....ja 3 viikkoa aikaa...ei näitä täällä lääkärit lue ja pakko heidänkin on tutkia...eli LÄÄKÄRIIN JA HETI
Voi hyvänen aika! Onko sote-uudistus vienyt paikkakuntasi lääkärit? Etsi nyt ihmeessä jostain taajamasta lääkäri käsiisi ja hakeudu hoitoon. Olisko kiva viettää loppuelämänsä kasviksena jossain laitoksessa, kun ei ole ymmärtänyt mennä ajoissa tutkituttamaan päätään???
Mitäs lensit Finskillä, siinä se vika on olisit lentänyt millä tahansa muulla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!