Word-asiakirjassa 2. alaotsikko on mennyt pelkäksi mustaksi palkiksi, enkä millään ymmärrä miten korjata. Otsikot numeroitu ihan normaalisti ja näkyvät sisällysluettelossa numeroina, mutta itse tekstissä otsikon edessä numeron tilalla musta palkki. Koitin Modify-valikosta katsella, mikä olisi vikana, muttei kyllä ole löytynyt..Olisko kellään tietoa, mistä kiikastaa?
Wordissa 2.otsikko pelkkä musta palkki?
15
6284
Vastaukset
- jesseN
Samaa mietin 5 vuotta myöhemmin. mistähän johtuu.
- jatka.miettimistä
Syy on Windos-latenssi joka on tässä tapauksessa ainakin viisi vuotta.
- 00100
jatka.miettimistä kirjoitti:
Syy on Windos-latenssi joka on tässä tapauksessa ainakin viisi vuotta.
Ubuntun latenssi näyttää olevan ainakin yhtä pitkä kun nyt vasta pääsit laukomaan viisautesi kaiken kansa nähtäville.
Vai mitä Jakkara? - Anonyymi
Ei Microsoft touhut toimi koskaan-
- Ahterista
Sama problema ilmeni...
- Ahterista
Ratkaisu löytyi. Kursori otsikkonumeron viereen oikealle puolelle. Sitten nuolinäppäimellä painallus vasemmalle, otsikkonumeron kohta muuttuu harmaaksi. Ctrl Shift s avaa 'Käytä tyylejä' -ponnahdusikkunan, josta valitsemalla oikean tyylin ja 'Käytä uudelleen' musta palkki häviää ja otsikkonumerot näkyvät jälleen oikein.
- Anonyymi
Kiitos!!! Ei ollut ohje ahterista vaan juuri sieltä mistä piti!
- Anonyymi
Jees, kiitos mahtavaa että löytyi ohje :)
- Anonyymi
Kiitos toimivasta ohjeesta!
- Anonyymi
Kiitos jeesus
- Anonyymi
Kiitos, tämä toimi!
- Anonyymi
Kiitos myös vuodelta 2021!
- Anonyymi
Kiitos viestiketjussa olleesta täsmäohjeesta. Mystistä mistä palkki ilmestyi, mutta ratkaisu löytyi
- Anonyymi
windows lagaa aina!
- Anonyymi
Oppari pelastettu! Kiitos Jeesus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.587857Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,725446Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51213Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401067Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042