Olen transvestiitti ja viime aikoina olen kiinnostunut naisellistamaan kroppaani myös pysyvämmin. Onko kenelläkään kokemusta luotaistuotteista, joilla ihoon esim saisi muutosta?
Naishormoneja luotaistuotteista?
2
198
Vastaukset
- Shewoman
Googleta vaikka luonnonestrogeenit. Sitä on ainakin soijassa ja puna-apilassa. Minä käytän Pro Balancea kun siinä on luonnonestrogeeniä ja progesteronia mutta käytän sitä siksi kun ikäni puolesta nämä ovat jo vähän vähentyneet elimistössäni.
En usko että ne naisellistavat kroppaasi mutta ei kai se lisäestrogeeni haittaakaan ja saattaahan se ihoakin heleyttää. Toinen on Menolistica jossa näitä aineita.
Tai sitten käytä vain pelkkää soijaa mutta katso että se on sellaisessa muodossa ettei sitä tarvitse kypsentää, saa ihan päivittäistavarakaupoista. Kokeile!- Sheboy
Kiitos vinkeistä. Googlaamalla löytyi tosiaan monta kiinnostavaa sivustoa. Tuo soija ei oikein avautunut... Missä muodossa sitä oikein saa ja pitää syödä??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1027057Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4156806SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1625082Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien954002Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963931Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en723867Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103652Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03360Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil82192Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161769