Nokia Lumia 620

Puhelimessa on 5Mpix kamera joka kuulemma on hyvä ja tarkka?

Entäs videokuvaus, puhelimen videokuvaus on 720p-video 30 FPS päivitysnopudella, Onko video tarkka ja selkeä??

Kokemuksia?

Kiitos vastanneille.
291190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Videokuvaus häviää Full HD laadulle mutta luultavasti ihan hyvää laatua tekee.

Äänestä

Käyttöjärjestelmällä ja kehuja tulee ympäri maailmaa. Limen vihr tänään postissa tulossa..

Äänestä
  • Täysjärkinen ei lumiaa osta.

    Äänestä

  • riesaksi ei ota kirjoitti:

    Täysjärkinen ei lumiaa osta.

    mitä täysjärkinen ostaa ja miksi?

    Äänestä

  • Minäkin haen tänään omani. Onneksi tilasin ajoissa, hyllyt taitavat jo olla tyhjenemässä näistä vermeistä...

    Äänestä

Toistan itseäni mutta raudan, nopeuden, laatufiiliksen ja luurin yleisen huomioarvon mukaan ottaen hintaluokassaan tällä hetkellä aivan ylivoimainen kapula. Sitten tietenkin jos pieni koko, Windows Phone 8 tai Nokia itsessään aiheuttaa liikaa näppyjä, niin ei tätä kannata ostaa.

Yllä netistä poimittu ote erään käyttäjän parin viikon(tilattu ulkomailta) käyttökokemuksista

Äänestä

am using this for the past 3 days and i am really loving it. The display is so smooth with clear black. The operations are user friendly. Finally Microsoft and Nokia have made it. There is no scroll lag as in androids. Can match iPhone performance.People who have not decided yet , just buy it you wont regret it.


ulkomaiselta saitilta kopsattu 620 käyttäjän tilitys

Äänestä

a


b


c


Mistä näitä uusavuttomia oiken sikiää? Vain muutamaa riviä alempana on pitkä ketju Lumia 620 lukuisine linkkeineen kattaviin eri testeihin.

- http://keskustelu.suomi24.fi/node/11325256


e


f


g

Äänestä

620 tuli myyntiin tänään joten se ansaitsee vaikka useamman uuden aloituksen

Äänestä
  • Paskaa pitää mainostaa.

    Äänestä

JKP..20.3.2013 23:58
"Puhelimessa on 5Mpix kamera joka kuulemma on hyvä ja tarkka?"

Tämän aamun Hesarin tekniikkasivuilla sanotaan, että Lumia 620
puhelimessa on huono kamera mutta värikkäät takakuoret.

Tosin saman lehden toinen tekniikkatoimittaja väittää jutussaan 3D tulostimen
tekemää keltaista muovirinkulaa mutteriksi, vaikka kuvassa on selvästi
hammmaspyörä.

Eli eipä nuihin tekniikkatoimittajiin ole enää luottamista.
Jos tekniikkatoimittajaksi pääse, vaikka ei erota hammaspyörää mutterista
niin melkoinen vapunen pitää työhaastattelussa olla.

Äänestä

Uskomattoman hieno laite ja kun luo Microsoft tilin niin pc koneelta tulee automaattisesti sähköposti, kuvat jne puhelimeenkin. Netti toimii bing hakuineen kuin unelma.. WP8 taas nykyaikaisin ja varmin softa mitä löytyy. Uskomattoman hyvä paketti!

Äänestä
  • ... kunnes 512 ram pistää koneen jumiin kunhan käyttelet jonkun aikaa.

    Äänestä

  • tökkii... kirjoitti:

    ... kunnes 512 ram pistää koneen jumiin kunhan käyttelet jonkun aikaa.

    Saa jumiin jos haluaa. Toimii kaikessa mitä tarvitsee normaalisti ja muistikortilla tilaa saa lisää.. Hinta-laatu on Lumiassa täysi 10 !

    Äänestä

Mistä saa kellon isommaksi, se on niin pienenä tuossa oikeassa yläkulmassa? Kiitos.

Äänestä

Onko siinä textiviestitys lumia 620;ssa?

Äänestä

Ikämies,620 on täysverinen älypuhelin jonka ominaisuuksiin kuuluu teksti/mms viestit, puhelut...skype puhelut/skype videopuhelut,navigointi,city lens ym.

Äänestä
  • Hei, miten noi saadaan mun i phone 5, en löydä ohjetta.

    Äänestä

onko hintansa väärti eli onko kannattava ostos kun aattelin, että tuo juuri markkinoille tuleva lumia 520 on halvempi ja pienemillä herkuilla varusteltu, mutta itse olen kiinnostuneempi lumia 620 eikä pieni hintaero tunnu minulla missään eli kannattaisiko vain ostaa lumia 620?.

Äänestä

riippuu koetko hyödyksi mm. salaman,nfc,here navin,kirkkaamman mutta pienemmän näytön

Äänestä
  • Mitä tuo NFC tarkoittaa?
    Onko Lumioiden navigoinneissa eroja, onko tuo here navi paras ja missä malleissa se on?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JKP.. kirjoitti:

Puhelimessa on 5Mpix kamera joka kuulemma on hyvä ja tarkka?

Entäs videokuvaus, puhelimen videokuvaus on 720p-video 30 FPS päivitysnopudella, Onko video tarkka ja selkeä??

Kokemuksia?

Kiitos vastanneille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu