Linuxreikäkoodi heittelee vaihteita päälle miten sattuu ja ihmishenkiä on vaarassa. Missä linux siellä ongelma!
http://www.digitoday.fi/data/2013/03/21/jos-autossa-olisi-softabugeja-nyt-on/20134260/66
Miljoonien dollarien virhe:
http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Cadillac-CUE/
http://www.digitoday.fi/data/2013/03/21/jos-autossa-olisi-softabugeja-nyt-on/20134260/66
Miljoonien dollarien virhe:
http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Cadillac-CUE/
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pönttö-Pentillä taas lukuhäiriö. Ei heittele vaihteita miten sattuu vaan vaihtaa automaattitilasta manuaalivaihdetilaan, voihan se tosin jollain Windows-luuserilla olla kova paikka kun pitäisi itse osata vaihtaa sensijaan että automaatti arpoo oikeat vaihteet.
Ja kyseessä on ohjelmiston bugi, ei käyttöjärjestelmän.
Kaimani kirjoitustaito / lukemisen ymmärtäminen = KATASTROFI.
Olen pahoillani winkura kaimani uolesta. Hän ei näe valoa vaan winkura pimeyden.
Jälleen kerran on opensoosi porukka kunnostautunut - tällä kertaa tuhoja on ryhdytty aiheuttamaan siis liikenteessä!
Siinäpä onkin melkoinen kenttä saada autot romuiksi linukspohjaisilla rypistyksillä! Tietokoneiden särkeminen ei tietenkään riitä, vaan nyt on ryhdytty särkemään autotkin!
Tubuttimen laajaakin laajemmat tuhovaikutukset näkyvät nyt siis liikenteessä!
Linusucks - perinpohjaista tuhoa!
vaihteisto on mukavuus varuste, jolla soitellaan mp3:ia ja käytetään navigaattorina.
Millä tavalla tuo muka vaarantaa liikennettä? Kai te windows-pösilöt osaatte manuaalisesti vaihdekeppiä käyttää? Joko sekin taito on unohtunut?
Kyllä 80-luvun auto on niin paljon parempi kun sitä pitää osata vielä ajaakin.
Tubutin aiheuttaa tuhoja ihan missä muodossa tahansa. Laitettiinpa tubutin minne tahansa, missä muodossa tahansa, tuhot ovat varmoja - laajuudesta vain kiistellään!
Eikös tuo viihdejärjestelmä ole ollut valtava menestys?
Pentti tietotekniikka -> KATASTROFI!
Tubutin tietokone = katastrofi!