Miksi VAG-konserni muotoilee maailman tylsimpiä autoja? Uudessa TM:ssä oli farkku volkkarin kuva takaviistosta, katselin että passattihan se siinä mutta kuvateksti paljasti että se on "uusi" golf farmari! Onko todella niin että kun kyseessä kansanauto, kaikkien mallien pitää olla veistetty kuin samasta puusta?
Uuden golf variantin muotoilu, krooh
7
297
Vastaukset
- Siksipä siksi
Myyntiluvuista päätellen tylsyys on erinomainen myyntivaltti.
Jos auton muotoilu on jo valmiiksi kohdallaan, niin miksi sitä pitäisi muuttaa pelkän muuttamisen vuoksi?
Kun muutokset pidetään maltillisina, eivät edelliset ja sitäkin vanhemmat mallit vanhene käsiin. Jatkuvuus pitää omalta osaltaan jälleenmyyntiarvoa korkealla.
Ja lopuksi: eihän sinun ole mikään pakko ostaa Volkkaria, jos todellakin haluat kulkupelin, jonka ”muotoilu” muistuttaa enemmän pölynimuria tai poppikonetta kuin autoa. Sinunlaisillesi on tarjolla muita merkkejä pilvin pimein.- golf classic
Pitäähän auto olla ostajien muotoinen eli niiden tylsimysten .
- näin on
golf classic kirjoitti:
Pitäähän auto olla ostajien muotoinen eli niiden tylsimysten .
Tylsä auto tylsille yeah
- Varvashiki
Osta itsellesi lelu-Honda.
- Golfari...
Uusi Variantti on tarkoitettu Impivaaralaisille kaurahatuille potunkuljetukseen.
On typerän-näköinen kottero. Made in Mexico.Vai olet sitä mieltä, no siinä tapauksessa impivaaralaisilla on tosi hyvä auto jos niillä on uusi golf variant. Uusi golf variant tehdään kylläkin saksassa. Jos ei golfista pidä niin sitten pitää ostaa joku muu auto.
- Golfari...
jake401 kirjoitti:
Vai olet sitä mieltä, no siinä tapauksessa impivaaralaisilla on tosi hyvä auto jos niillä on uusi golf variant. Uusi golf variant tehdään kylläkin saksassa. Jos ei golfista pidä niin sitten pitää ostaa joku muu auto.
No kyllähän minä sen tiesin,että Variantin valmistus on siirtynyt Saksaan.
Saivatpahan Mexicon pajalta lakaistua viimeisetkin jätteet pois Variantteihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604526Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352079Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1601463- 1651458
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti481442Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2551228Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1931158- 2031102
- 801027
- 61998