työpaikka ja velkjen maksu

sain vakkarityöpaikan jossa kk palkka n1500-verot. Velkaa on n 20000e. velkaneuvojalle aika varattu,kannattaako yrittää hakeamaksujärjestelyä tuomioistuimelta vai olla yhteysessä velkojiin ja ulosottoon? minulla on kaksi lasta ja keikkatyötä tekevä mies
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun velkaa ei oo enempää, niin kannattais yrittää takuu-säätiön takausta, jolloin saisi pankista summan jonkasäätiö takaa, maksat kaikki velat pois ja alat maksamaan velkasi pankille. Luulen, että sitä velkaneuvojakin suosittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


555558888 kirjoitti:

sain vakkarityöpaikan jossa kk palkka n1500-verot. Velkaa on n 20000e. velkaneuvojalle aika varattu,kannattaako yrittää hakeamaksujärjestelyä tuomioistuimelta vai olla yhteysessä velkojiin ja ulosottoon? minulla on kaksi lasta ja keikkatyötä tekevä mies

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu