Olisin hankkimassa entisen almeran tilalle vähemmän ajettuu ja uudempaa ajokkii. 1 varteen otettava vaihto ehto on jetta 1.6 ja mitä kahtelen niin enintään 130tkm ajettui. onko nämä jetan 1.6 bensa koneet 75 KW/ 102 Heppaset koneet millasia kestämään ja yleisestikkin mitä ootte mieltä? Mitä tälläisestä autosta kannattaa kahtoo ja mitä remppaa mahollisesti tulossa lähi aikoina?
Toinen vaihtoehto olisi toyota corolla 2007 ----> dual vvti 1.6 koneella olevat sedanit ja ajomäärät samaa luokkaa enintään mitä jetassa. Eli kommentoida sais ja olisin kiinnostunut kummastakin autosta hyvistä ja huonoista puolista.
Jetta 2006
Autoo hankkimassa
2
473
Vastaukset
- Vw-bse
Kone on niin peruskone että pitäisi kestää. Itsellä on tuollainen 200tkm ajettu. kuluttaa melkein litran vähempi kuin edellinen lähes samalla koneella oleva bora. Tosin alavääntö uskomattoman surkea. Tarkista ovien sähkökaapelit tuon ikäisissä menossa poikki tai jo kerran korjattu.
- 4587
Jetta on niin kauan hyvä auto kunnes tulee yli kolmenkympin pakkaset.... Syttyy meinaan kaikki mahdolliset merkkivalot tauluun... mut lähtee sit kunhan sen saa sulamaan,....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045231Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415673Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010823Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16910802Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369641Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2226489