kansien henkilöt..

Ketkä on 2 kirjan kannen taustalla seisoskelevat miehet? Entä 4 ja 5 kirjan kannessa olevat henkilöt, kun vitosessa näyttäisi olevan 2 Harrya?
8957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

2. kirjan taustalla olevat miehet ovat kai Lucius ja Draco Malfoy. Nelosessa ovat Harry, Krum, Cedric ja Fleur. Viidennestä henkilöstä minulla ei ole tietoa. Vitosessa on taustalla Kalkaros nuorena. Niin ja vasemmassa reunassa oleva harryn näköinen tyyppi on James Potter ja hänen vieressään on Pimento. Pitkähiuksinen tyyppi on Sirius ja hänen vieressään olevan tyypin varmaan tiedätkin. Yleensä kirjan kansien "mysteerit" selviävät, kun lukee kirjan, mutta vitosesta on kyllä käyty paljon kesksuteluja.

Äänestä

Tuossa ylempänä vastattiinkin hahmoihin, mutta se nelosen viides henkilö on tietysti Myrtti.

Selitys muuten sille, että miksi Malfoyn miehillä on tummat hiukset platinanvaaleiden sijasta on se, että Launis ei siihen mennessä ollut lukenut kohtaa/kirjaa jossa se väri kerrottiin.

Äänestä

Kaikkien kirjojen kansissa on Voldemort, joka on juonut monijuomalientä.

Äänestä

...vitosessa on Harry ja James (james on harryn isä)
Muista en tiedä...

Äänestä
  • Kirjassa on Pimento. Pimennon edessä on Harry.
    Alhaalla Sirius (nuorena), Siriuksen takana James (nuorena) ja yläilmoissa lentelee Kalkaros (nuorena). Piste.

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Kirjassa on Pimento. Pimennon edessä on Harry.
    Alhaalla Sirius (nuorena), Siriuksen takana James (nuorena) ja yläilmoissa lentelee Kalkaros (nuorena). Piste.

    ykkösen kannessa on harry, ron ja hermione.
    toisen kannessa on harry, ron ja heidän pimeydenvoimilta suojautumisen opettaja.
    kolmannessa on harry hermione ja hiinokka alhaalla lejailee ankeuttajia ja sirius koiran muodossa.
    nelosessa en ole aivan varma ja vitosessa on sitten harry, james sit se rupikonnalta näyttävä opettaja. ja jotain muita...

    Äänestä

kakkosessa takana: Draco ja Lucius Malfoy
Vitosessa: Toinen "Harry" on James Potter

Äänestä

kakkosessa lockhart, harry, ginny, kalkaros ja tom valedro

Äänestä

Kommentoi aloitusta


salmix kirjoitti:

Ketkä on 2 kirjan kannen taustalla seisoskelevat miehet? Entä 4 ja 5 kirjan kannessa olevat henkilöt, kun vitosessa näyttäisi olevan 2 Harrya?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu