Löytyykö enään aitoja juntteja

Juntinetsijä

vai ovatko kadonneet kokonaan? Mistä juntin tunnistaa?

30

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lippikset vinossa

      Käy tsekkaamassa paikalliset kaljabaarit

    • ne on täällä

      Tulitte juuri oikeaan paikkaan :)

    • Juntinetsijä

      Ulkoisia tunnisteita?

      • Flanellipaita:.!1#%?

        .

        Flanellipaita on merkittävin juntin tunniste

        Toinen on typerä pyssyn kanssa paukuttelu

        .


      • Flanellipaita:.!1#%? kirjoitti:

        .

        Flanellipaita on merkittävin juntin tunniste

        Toinen on typerä pyssyn kanssa paukuttelu

        .

        tai sit grungetyyliin jymähtäneen ysäriteinin tai uus-grungen löytäneen nykyteinin tunniste,
        tuo flanellipaita siis,

        tuo pyssyn kanssa paukuttelu on enempi niitä ameriikan juttuja,

        mur


    • S Etämies

      Yhden juntin tunnistaa aina kielioppivirheestä enääN

      • sss~

        Mikä on suosikkisi? Mä keräilen eillisiä piirrustuksia ja taulukoin ne exeliin.


    • Mutsini mies

      on juntti, tyhmä kuin saapas

    • Bongaa juntti

      Prismat, ABC:t ja Lidlit on juntteja täynnä... harmillisesti vaan suomijuntitkin on vähän liian fiksun oloisia selvinpäin, joten perjantai-illat on otollisinta junttibongausaikaa.

    • Juntein ihmistyyppi on viehätysvoimaansa rankasti yliarvioiva sekundajuppi eli juffi (young urban failure).

      • Himmi Tolfiger

        Miten niin? Tarvitsenhan kourallisen käyttönaisia yleiseksi vessakseni, itseäni tasokkaamman siveän kaunottaren edustamaan minua, sekä kaikki kauniit ja vähemmänkin kauniit huorat, joita joudun valitettavasti katsomaan alaspäin heidän huoraamisensa takia, rasvaamaan yössä peenistäni.

        Enkä tuokaan prinsessa levittänyt haarojaan minun kaikkeuteni edessä #¿£€$¥@!!!!!


    • junttiin törmännyt

      Kalju ylipodattu bodari paksu leijonariipus kaulassa ja pari tatskaa näkyvällä paikalla ja päälle nelkyt vee.

      Kun hän suunsa avaa, voi sitä junttiutta mitä sieltä tulee.. kehuskelee panoillaan ja puhuu vaan, miten monta naista on koko ajan kimpussa! Myötähäpeää pukkaa väkisinkin..

      Oli jotenkin valmis mielikuva tuollaisista tyypeistä, mutta ihan todeksi se muuttui, kun ekan kerran pääsi tutustumaan tuollaiseen. Ällistyttävää, että ulkonäön perusteella voi tulkita luonnetta, eli tässä tapauksessa junttiutta.

      • =150

        sellanen se TheOne on


      • junttiin törmännyt
        =150 kirjoitti:

        sellanen se TheOne on

        Varmaan yhtä juntti voi olla ylipodatun juntin seurassa :D .. Ei siis ymmärrä miten junttimainen toinen voi olla..

        Ps. Tuollaisella ihmistyypillä on pikkuruinen varustus siellä toisaalla, ja yrittää kompensoida miehekkyyttä kasvattamalla lihaksia ;D


    • Kyllä juntteja jokapaikasta löytyy, riippuu tietysti millaista ihmistä junttina pitää. Ei kai se ainakaan itseä voi muistuttaa ellet ole juntti itsekin. ;)

      Itsestä poispäin katsottuna on helppoa olla kriittinen, eikö? Itseenpäin katsottuna vaatiikin jo rohkeutta kohdata faktat. Hah-haa.


      • S Etämies
        himatuikku kirjoitti:

        Ihan kartalla.

        https://www.jokapaikka.fi/?page=geomap

        Homer l.himatuikku löysi kiinnostavan sivun
        Vähiten haltaan asua tsadia lähelläkään kehä3:lla--syntyjään landepaukku
        Ratikka YLPEILEE Jakomäessä asumisestansa--pääsee katselemaan itäkeskuksen persaukisia ja nauramaan toisten kurjuudelle
        Ratikan slogan jo 14vuotta: "itse olet tiesi valinnut" (itse peri mummilta Nokia osakkeita)
        Turkulaiset pakenevat kokoomuksen Aleksi Randellin pisneksiä, ympristkunnat kiinnostavat--Naantalisakin budjetti ylijäämäinen--Kustavi suurin kesämökkikeskittymä ja Turunmaan saaristo mieluinen--onkin kiva asua siellä
        paitsi nyt rospuuttoaikana kulkuyhteydet poikki--uhanalaiset kyytkin viihtyvät
        Sehän onkin varsinaista Suomea ex-anoppilan saaressa ei kuaan osaa ruotsia
        ja naapurisaaressa ainoastaan ruotsinkieltä----kun yhteysaluksen laiturilla suomenkielinen katso ruotsinkielistä lasta alkavat peloissaan itkemään

        Näkisipä Ratikan jollansa kanssa siellä kivee ajaneena keltaiset kalsarit hätälippuna ja fiskare-Rabbe tulee pelastamaan:D--kaksi ummikkoa!


    • sisic

      Juntin tunnistaa siitä, että se pitää lippalakkia päässä kesät talvet, sisällä ja ulkona, koska se on niin hieno. Juntti huutaa ajatuksiaan auton ikkunasta, kuten "hyvä perse". Juntti kiroilee työpaikalla ja yleensä yleisillä paikoilla. Juntin mielestä porno on kivaa. Juntti ei pidä kirjojen lukemisesta. Juntin pää kääntyy, jos ohi kulkee uusi ihminen. Juntti voi olla kyllä hyväsydäminen, mutta käyttäytyy yleensä karkeasti, koska ei tajua loukkaavansa. Juntti tuntee vetoa persuihin, mutta ei politiikkaan. Juntin mielestä kaikki poliitikot on valehtelijoita, paitsi persut, jotka puhuu niin että junttikin ymmärtää. Juntti tykkää juonettomista elokuvista, kunhan niissä tapetaan tarpeeksi. Juntti ei pidä kissoista. Juntti heittää roskat auton ikkunasta. Juntti tykkää musiikista niin, että soittaa sitä että muutkin kuulevat. Joskus juntin persvako vilahtaa. Aika useinkin.

    • Siinnä olisi uusi paskaformaatti televisioon "kadonneen juntin metsästys".

      • Kyöstix

        Joko oot ilmoittautunut ohjelmaan :D


    • löytyy enäään!

      Juntti seurustelukumppanina haluaa, että toisella olisi mahdollisimman huono olo koko ajan - sekä yhdessä että muiden ihmisten läsnäollessa juntti haluaa alentaa toista ihmistä nauttiakseen enemmän. Onhan juntti se parempi puolisko, minä itte.

      • NÖF!!11#%?+

        .

        "Tuo ei pidä paikkaansa"

        *NÖF!*

        *OINK!*

        .


    • ei ylpeä itsestä

      Minä olen.

    • Molen kai
    • aito juntti löytyy

      Peräkylistä metsien takaa

    • juntille julkisuutta

      Yleistyvä nykyjunttilajike, mediajuntti, käy parisuhteen kariutumisen jälkeisen syyllisyysoikeudenkäynnin mieluiten julkisuudessa. Mediajuntti on sekä todistaja että tuomari omassa asiassaan.

    • Aito Juntti:.!1#%?+

      .

      Aito juntti tekee testamentin Suomen Kansalle :)

      .

    • pimeäpalkkakuski37

      Aito juntti on Ratikkakuski-------itse uskoo olevansa finanssinero

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      102
      2262
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1428
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1420
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      30
      1365
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1243
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1078
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      995
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      56
      944
    9. 122
      821
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      806
    Aihe