Polkupyörät ilmestyy katukuvaan! Pääsee taas haistelemaan pyörän satuloita. Koko talven odottanu että pääsee kaupassa, kirjastossa, uimahallissa jne. käyvien satuloita haistamaan, mutta parasta on tietenkin se kun menee tehtaan pyörä kopille, siellä saa olla aikas rauhassa, tosin on mut kerran yllätettykkin siellä mutta tää yllättäjä paljastuikin saman henkiseksi ;) Onko muita tehtaalla/tervakoskella olevia jokka tykkää nuuhkia? Voitais perustaa yhdistys!
Ihanaa! Kevät tulee ja...
nuuskija muikkunen
7155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On meitä vähikkälässä. Se joi vaan 3 es ja ddd:-D:-]:-S lol
.oli 101.6 mittarissa koivusillant. haistan satulan jo.
Kunnon pakkasella satula haisee paljon paremmalta. Pitää vaan olla kytiksessä ja päästä haistamaan tuorretta satulaa. Mieti nyt kun lämmin perse on lämmittänyt kylmän satulan, oikeen höyry nousee :D
Taidat olla amatööri?
Itse taas pidän kesäisimmistä tuoksuista paremmin, kun lämpimässähän tuoksut tunnetusti voimistuu. Sanoisin, että eläkeikäisten satuloista saa parhaimman tyydytyksen, etenkin naisten satuloista.
On totta, että satula haisee kireällä pakkasella paljon, paljon paremmalta.
oletko toni minnalla?
Siellä se imppaa butaania :D
Mulle sun on Toni turha tulla enään valittamaan. Niin se metsä vastaa.....