Liittoa viedään

tolkkua pliis

Varmasti mateemaatikko osaa laskea 7:ään ja juristi tietää, miten vuosikokous kutsutaan koolle laillisesti... tulipahan vain mieleen hypnoosikulttuuriyhtiöstä.

Näihin ja monenlaisiin pulmiin eri viranomaisten kanssa nyt sitten halutaan sotkea Hypnoosiliitto ja sen rivijäsenet. Ei tunnu hyvältä.

Järki käteen Liiton hallituksessa ja tuo yhteistyötaho tarkempaan syyniin!

7

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks tukkijätkä...

      Joo, olet aivan oikeassa! En itse ole vielä saanut tuota kokouskutsua käsiini, mutta luulisi lakimiehen(naisen) tietävän että kokous on laiton, jollei kutsussa ole mainittu Vuosikokouksen esityslistaa, ei edes sitä, etä käsitellään yhdistyksen säännöissä olevia vuosikokouksen asioita!
      Ja se, että ennakkoilmoituksissa viitataaan lähempään yhteistyöhön Hypnoosiliiton kanssa, on aika järkyttävä asia, olisiko ollut soveliasta keskustella ensin Hypnoosiliiton hallituksen kanssa lähentymisestä! Vaikka tiedänkin että Liitossa ollaan vesikielellä odottamassa lisäjäseniä SHY:stä.
      Mutta se tietää sitä, että aika moni konkari Liitosta häipyy sen sileän tien.
      Mihin esim. minä Liitttoa tarvitsen, en mihinkään! Saatikka SHY:stä!

      • uoju

        jos et osallistu vuosikokoukseen sulla on 3 kk aikaa valittaa sen laillisuudesta ja päätösvaltaisuudesta. jos menet sinnne sun pitää laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteamisen yh teydessä avata suusi. yhdistyslaista löytyy lisätietoa nettihauilla ja kirjastosta. pitäisi olla ihan selviö että järjestöt tarkasti tsekkaa että (mahdollisten) yhteistyöpartnerien asiat on ok.


      • kiitti silti
        uoju kirjoitti:

        jos et osallistu vuosikokoukseen sulla on 3 kk aikaa valittaa sen laillisuudesta ja päätösvaltaisuudesta. jos menet sinnne sun pitää laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteamisen yh teydessä avata suusi. yhdistyslaista löytyy lisätietoa nettihauilla ja kirjastosta. pitäisi olla ihan selviö että järjestöt tarkasti tsekkaa että (mahdollisten) yhteistyöpartnerien asiat on ok.

        Kiitos neuvoista. Järjestösotaan ei kukaan enää jaksa eikä uskalla. "Tajunnanyhteisö" on niin tiukka uskomuksissaan. Se on lahko. Paras lähteä pois niin kuin muutkin tekee. Hypnoosiliitostakaan ei ole enää vaihtoehdoksi kun se shyläistetään.


    • huolestuttavaa,,,

      Tosi huolestuttavaa. Liitossa pitäisi selvittää (esim) velvoittaako/mitä aiheuttaa Shyn/Suggestomedian viranomaisilta (tietosuoja, kaupparekisteri, kuluttaja-asiamies)saamat ohjeistukset, huomautukset jne. Liiton rivijäsenille!!!! Herätys Lasse Luostarinmäki, Kata Karvonen ja "Gurumme" Pasi Koivunen!!!!

    • pitkään ajettu

      Hypnoosiliiton sulauttamista Suggestomedia-Shy Oy:hyn tai yhdistämistä on ajettu Shy-Yhteisössä pitkään, muutama vuosi. Ensi Shy nimesi Pasi Koivusen (H-liitto) kunniajäsenekseen, sitten alkoi koulutusyhteistyö. Eiköhän osakekannan uusjako ja hallitusten paikkojakokin ole mietitty. Toivoa sopii että Hypnoosiliiton johto on selvittänyt Shy:n prosessit eri virastojen kanssa. Hypnoosiliitossakin suunta on vienyt NLP:hen, kiviparannuksiin ja vaihtoehtolääkinnän suuntaan. Siksikin Hypnoosiliiton alistaminen tai sulauttaminen Shy:n visioiden osaksi on ymmärrettävää.

    • Moelanen

      "Lasse Luostarinmäki, Kata Karvonen ja "Gurumme" Pasi Koivunen!!!!"


      HL on jo lahko ja on nyt yhtymässä kiviparantajien yhdistykseen.
      Hyvä niin.

      • yhtiöitys!

        SHY on yhdistys mutta Suggestomedia on OSAKEYHTIÖ eli liikeyritys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3550
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      65
      3304
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      74
      3114
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      54
      2582
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      71
      2402
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2131
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      44
      1157
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1065
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1032
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1018
    Aihe