tabletin osto

olen ostamassa taulutietokonetta h.n350-500€ jossa vois olla 3g
mikä olisi paras ostos
14287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jaa jaa...Vapunen taas " unohti " apple tuoteet...Esim ipad kolmonen parasta a luokkaa tuossa hintaluokassa, joko wifinä tai 3g versiona

Äänestä

Applen tuotteet ovat vaan liian rajoitettuja ja suljettuja. Androidista saa enemmän iloa kun sitä voi muokata omanlaisekseen. Ja enää ei voi pahemmin sanoa että IOS olisi turvallinen: http://www.mikropc.net/kaikki_uutiset/apple paivitti iosn mukana tuli vaarallinen bugi/a888834

Mutta makunsa kullakin.

Äänestä
  • Vai että ei ole turvallinen, olethan huomannut myös saman homman androidissa?

    Äänestä

miten ois samsung tab2 3g jotkut kuulemma kehuvat että olisi hyvä

Äänestä
  • Kyllähän jokainen kehuu omiaan,itellä on siis tab2 7.0 wifi malli.Jos tykkäät puhelin ominaisuudesta osta tab2 3g mutta jos ei se ole tärkeintä osta nexus 7 3g(ei puhelin)...siihen tulee ainakin päivitykset nopeesti ja on tehokkaampi

    Äänestä

Katopa sivustoa focalprice.com On valikoimaa ja hinnat kohallaa!!!

Äänestä
  • niin tuoltahan saa kaikenlaista romua ihan mihin hintaa tahansa voi olla hinnat kohallaan mutta jotenkin epäilyttää noitten vehkeitten laatu ei halvalla saa hyvää eikä köyhän kannata ostaa halvalla

    Äänestä

  • hukassa 11 kirjoitti:

    niin tuoltahan saa kaikenlaista romua ihan mihin hintaa tahansa voi olla hinnat kohallaan mutta jotenkin epäilyttää noitten vehkeitten laatu ei halvalla saa hyvää eikä köyhän kannata ostaa halvalla

    ei merkkilaatoissa yleensä ongelmia ole käsittääkseni ollut (Ainol, PiPO, Cube). ns bulkkilaattojen kanssa ottaa kylläkin jonkinasteisen riskin, ainakin mitä olen vierestä seurannut. ennemmin kiinnittäisin huomiota takuu asioihin ja huoltoon.

    Äänestä

Olisi Samsung Galaxy 2 10.1 3g, uuttavastaava, jos kiinnostaisi tollainen kirjoittele oletko kiinnostunut.

Äänestä
  • Lisäys. Laitoin huuto nettiin, sieltä löytyy yhteystiedot.

    Äänestä

  • hyvä tabletti kirjoitti:

    Lisäys. Laitoin huuto nettiin, sieltä löytyy yhteystiedot.

    Ipad ovat parhaita . Jos arvostaa tyylikkyyttä kannattaa hankkia ipad. Itselläni on ipad mini. Juuri kätevän kokoinen käteen.

    Äänestä

  • iPadin omistaja kirjoitti:

    Ipad ovat parhaita . Jos arvostaa tyylikkyyttä kannattaa hankkia ipad. Itselläni on ipad mini. Juuri kätevän kokoinen käteen.

    Jos tyydyt siihen, että paskallakin pitää käydä niin kuin Apple määrää, ota iPad.

    Liikaa rajoitteita ja sanelua...

    Äänestä

  • Apple pannassa kirjoitti:

    Jos tyydyt siihen, että paskallakin pitää käydä niin kuin Apple määrää, ota iPad.

    Liikaa rajoitteita ja sanelua...

    Onhan se kuitenkin markkinoiden nopein tabletti ja toimivin audiolatenssissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hukassa11 kirjoitti:

olen ostamassa taulutietokonetta h.n350-500€ jossa vois olla 3g
mikä olisi paras ostos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu