Sara-Milla

Tyttöni sai kasteessa nimekseen Sara-Milla Josefiina.
Kertoisitteko mielipiteenne:)
6393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sara-Milla on aika erikoinen, en ole ennen kuullut. Näyttäisi olevan kolmas tuon niminen lapsi=)

Itse olisin laittanut nimet erikseen, en pidä yhdysnimistä, mutta mielestäni ihan mukava nimi tytölle. Josefiina on myös kaunis nimi!

Äänestä

tytölle ,onnea vaan

Äänestä

Kiva nimi. Sara-Miia nimen olen kuullut aiemminkin ja myös siitä pitänyt. Josefiina on kiva.

Äänestä

kiva ja kaunis nimi, mutta olisin jättänyt väliviivan pois Saran ja Millan välistä.

Äänestä

On kaunis nimi!Ei mikään super yleinen, mutta ei mikään keksimällä keksitty ulkolainenkaan...Hyvä valinta:)tykkään myös Josefiinasta!

Äänestä

Sara on yks mun suosikeista!

Millasta en niinkään pidä ja kuulostaa vähän hassulta tuo "saramilla"...

Josefiina on mielestäni ällöttavä nimi.

Siinä mielipiteeni! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emmi kirjoitti:

Tyttöni sai kasteessa nimekseen Sara-Milla Josefiina.
Kertoisitteko mielipiteenne:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu