Poikaset ovat luovutusiässä 27.9 että niitä voi varailla jo.
Ovat aika käsikesyjä kun käsittelen niitä melkein joka päivä.Värejä on vihreän keltaisia ja lilan sinisiä ja niiden väliltä kun emo on sininen ja isä vihreä=)
Kotipaikka Kankaanpää n.50km porista
Hinta 25?/kpl,45?/2kpl,55?/3kpl ja 60?/4kpl useamman saa halvemmalla kun viihtyvät laumoissa varsinkin jos ei ole ennestään undua ja tarttis ostaa useampi kerralla=)
Sahköposti [email protected]
Myydään poikasia
4
334
Vastaukset
- Angel@86
Et noi kysymysmerkit on euroja ja sit tos hinnas 3kpl on 60euroo ja neljä poikast 70euroa.Sori kauheasti huono laskupää=)
- vekkuli
Kalliilla myyt...
- Angel@86
Täällä päin undut maksaa eläinkaupas 33euroa joka lähin sijitsee 50km päässä porissa ja no niitä ei saa kesyinä paitsi harvoin ja itse yritän tehdä noista kesyjä joka vie aikaa ja kärsivällisyyttä joten ei ne minusta kalliilla mene.
Saa lähteä sieltä porista hakemaan jos haluaa=)
Mutta kyllä minä olen sen verran pudottanut jos esim.300km päästä lähtee hakemaan niin en ole pyytänyt kuin 15euroa kappaleelta mutta se taas riippuu matkasta kuinka paljon pudotan jos pudotan=)
Mutta ei täällä tuon halvemmalla saa mistään joten minusta tuo on ihan kohtuu hinta. - jademon
Angel@86 kirjoitti:
Täällä päin undut maksaa eläinkaupas 33euroa joka lähin sijitsee 50km päässä porissa ja no niitä ei saa kesyinä paitsi harvoin ja itse yritän tehdä noista kesyjä joka vie aikaa ja kärsivällisyyttä joten ei ne minusta kalliilla mene.
Saa lähteä sieltä porista hakemaan jos haluaa=)
Mutta kyllä minä olen sen verran pudottanut jos esim.300km päästä lähtee hakemaan niin en ole pyytänyt kuin 15euroa kappaleelta mutta se taas riippuu matkasta kuinka paljon pudotan jos pudotan=)
Mutta ei täällä tuon halvemmalla saa mistään joten minusta tuo on ihan kohtuu hinta.Höh höh ja vielä kerran höh. Asun ite Savonlinnassa, joten taitaa olla vähän turhan pitkä matka...
Itelläni on kaks undua ja rakkauspapukaija, noista undun poikasista oisin tosi kiinnostunu ku tahtosin kesyjä lintuja. Ikinä niitä ei tunnu olevan tässä lähistöllä :( Omat linnut on vielä sen verran nuoria että poikasia saa vielä oottaa aika kauan... =/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648