elisa = kallein

huhhuh.

Halvinkin tällä hetkellä myynnissä oleva liittymä (Oiva) maksaa 4e/kk, 8 centtiä puh.min./txt, puheluissa minuuttihinnoittelu ja vielä puhelun aloitusmaksu 5 centtiä!! Liittymän avaus tietenkin myös maksaa, 2,95e.
Kuka oikeesti viittii ottaa näin kallista kun paljon halvempiakin on, vai onko näillä jotain ihmeellisen hyviä asiakasetuja miks tollasta kannattas pitää??

Vertailun vuoks esim. Telefinlandin Perus, avaus/siirto niille 0e, 0,67e/kk ja 7 centtiä puh.min./txt, puheluissa sekuntiveloitus eli puhelun todellisen keston mukaan, puh.aloitus 0e.

5

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sekin vielä..

      Ja onko tähänkin nyt siis tulossa se pakkodatalisä (vaikkei edes käytä/tarvi puhelimessa nettiä) 1,99e, kuten saunalahdella?? Eli kk-maksu oiskin sitten jo 6e..!!? Törkeetä...

    • 14+20

      Kyllä siihen pakkosata tulee samalla lailla kuin Saunalahdella. Merkitystä on sillä pelkästään, että Elisa tarvitsee rahaa. Sillä ei ole mitään merkitystä, että sinä et tarvitse dataa.

      Itse vaihdonkin melkein 10 vuotta olleen Elisan Kolumbus-liittymäni DNA:lle. Ei avausmaksua, kk-hinta jotakin 0,67 ja puhelut 0,70 /min. Hinnoitteluna on tosin minuuttiveloitus.

    • vain yrityksille

      Eipä näitä elisan liittymiä enää yksityiset voi ottaakaan. Ja tuskin ois hirveesti menestystäkään, näillä hinnoilla..

      • ketä uskoa

        Nettiaspa sanoo yhtä ( -yksityisetkin voi avata liittymän myymälässä) ja myymälässä taas toista ( -ei avata muille kun yrityksille).. ??


    • Haista elisa vittu

      Vaikka elisa maksaa mutta miksi maksaa siittä että oma tuttu kahden eri persoo nan kanssa keskuskustelee aamu palverissa jossain yrityspuolella kun itselllä ei ole mitään tekemistä koko yritys puolen kanssa.( tosi mielen kiintoisaa kuula yritykseltä että sen asiakaspalvelijalla on kakasi eri persoonaa) Minusta on loukkaavaa kun tuomoinen pervo jengi helsingissä pitää oikein aamu palverissa minun asioista ja monien muiden asioista jotka ei pitäisi kuulua ei millään koko yritys toimintaan. Sekä kuulostaa siltä että elisan henkilö kunta tykkää sheivata alapäänsä ja nussia tai vetää suihin jossain kellarissa. Jos puhe on tuolaista että tyttöjen suut haisee kyrvälle niin asiakapalvelu on mitä vitun paskaa. Joten asiakapalvelu helsingissä on aika paskaa kun sitä pitää kuunella oikein pikku tunneilla joten Helsingissä saa aika paskaa palvelua joka paikassa mutta elisan liitymää en suosittele koska sielä on töisä vain huume hörhöjä ja jotain vitun itse keskeisiä huoria. Aika perseestä sanon minä. Joten Venäläinen ja Jukka ja koko elisan henkilösö haistakaa paska kun ette osaa muuta kuin jauhaa paskaa asiakaista sekä muista sekä Heli on varmaan melko huora kun sen ympärillä niin juoksee miehiä kukakuan sen lapsen isä oikein on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      104
      3394
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3083
    3. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      20
      1933
    4. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      69
      1906
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      38
      1867
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1741
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      34
      1439
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1349
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1337
    Aihe