elisa = kallein

huhhuh.

Halvinkin tällä hetkellä myynnissä oleva liittymä (Oiva) maksaa 4e/kk, 8 centtiä puh.min./txt, puheluissa minuuttihinnoittelu ja vielä puhelun aloitusmaksu 5 centtiä!! Liittymän avaus tietenkin myös maksaa, 2,95e.
Kuka oikeesti viittii ottaa näin kallista kun paljon halvempiakin on, vai onko näillä jotain ihmeellisen hyviä asiakasetuja miks tollasta kannattas pitää??

Vertailun vuoks esim. Telefinlandin Perus, avaus/siirto niille 0e, 0,67e/kk ja 7 centtiä puh.min./txt, puheluissa sekuntiveloitus eli puhelun todellisen keston mukaan, puh.aloitus 0e.

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sekin vielä..

      Ja onko tähänkin nyt siis tulossa se pakkodatalisä (vaikkei edes käytä/tarvi puhelimessa nettiä) 1,99e, kuten saunalahdella?? Eli kk-maksu oiskin sitten jo 6e..!!? Törkeetä...

    • 14+20

      Kyllä siihen pakkosata tulee samalla lailla kuin Saunalahdella. Merkitystä on sillä pelkästään, että Elisa tarvitsee rahaa. Sillä ei ole mitään merkitystä, että sinä et tarvitse dataa.

      Itse vaihdonkin melkein 10 vuotta olleen Elisan Kolumbus-liittymäni DNA:lle. Ei avausmaksua, kk-hinta jotakin 0,67 ja puhelut 0,70 /min. Hinnoitteluna on tosin minuuttiveloitus.

    • vain yrityksille

      Eipä näitä elisan liittymiä enää yksityiset voi ottaakaan. Ja tuskin ois hirveesti menestystäkään, näillä hinnoilla..

      • ketä uskoa

        Nettiaspa sanoo yhtä ( -yksityisetkin voi avata liittymän myymälässä) ja myymälässä taas toista ( -ei avata muille kun yrityksille).. ??


    • Haista elisa vittu

      Vaikka elisa maksaa mutta miksi maksaa siittä että oma tuttu kahden eri persoo nan kanssa keskuskustelee aamu palverissa jossain yrityspuolella kun itselllä ei ole mitään tekemistä koko yritys puolen kanssa.( tosi mielen kiintoisaa kuula yritykseltä että sen asiakaspalvelijalla on kakasi eri persoonaa) Minusta on loukkaavaa kun tuomoinen pervo jengi helsingissä pitää oikein aamu palverissa minun asioista ja monien muiden asioista jotka ei pitäisi kuulua ei millään koko yritys toimintaan. Sekä kuulostaa siltä että elisan henkilö kunta tykkää sheivata alapäänsä ja nussia tai vetää suihin jossain kellarissa. Jos puhe on tuolaista että tyttöjen suut haisee kyrvälle niin asiakapalvelu on mitä vitun paskaa. Joten asiakapalvelu helsingissä on aika paskaa kun sitä pitää kuunella oikein pikku tunneilla joten Helsingissä saa aika paskaa palvelua joka paikassa mutta elisan liitymää en suosittele koska sielä on töisä vain huume hörhöjä ja jotain vitun itse keskeisiä huoria. Aika perseestä sanon minä. Joten Venäläinen ja Jukka ja koko elisan henkilösö haistakaa paska kun ette osaa muuta kuin jauhaa paskaa asiakaista sekä muista sekä Heli on varmaan melko huora kun sen ympärillä niin juoksee miehiä kukakuan sen lapsen isä oikein on

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi teki aloitteen?

      😃 häh
      Ikävä
      110
      4326
    2. Onko kaivattusi ulkoisesti

      paremman vai huonomman näköinen kuin exäsi? 🪤
      Ikävä
      79
      3523
    3. Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?

      Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?
      Ikävä
      84
      3365
    4. Just alkoi ottamaan päähän

      Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk
      Ikävä
      22
      3331
    5. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      26
      3268
    6. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      74
      2936
    7. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      64
      2817
    8. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      45
      2790
    9. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2579
    10. Autolla törmäilijä

      Kuka törmäili yläkouluikäiseen pyöräilijään?
      Jämsä
      9
      2522
    Aihe