Diagnostiikkasofta herjaa varoitusta. Pitäisikö huolestua?

CrystalDiskInfo varoittaa uudelleensijoitetuista sektoreista WD:n levyllä. Pitäisiköhän tuosta huolestua vai onko tuo normaalia?

Levy on tullut aikoinaan (vuonna 2009) Acerin pyötäkoneen mukana ja käyttötunteja sillä näkyy olevan jo rapiat 16 000.

Screenshot ohjelmasta tässä
http://aijaa.com/5YsWyk
2179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaa ottaa omat tiedostot talteen. Pahimmassa tapauksessa levy voi rikkoutua. Laita myös tämä scannaus päälle:

http://www.hdtune.com

Äänestä

Mars kauppaan ostamaan uusi levy, sitten otat varmuuskopiot omista tiedostoistasi esim. cd:lle/dvd:lle JA muistitikulle, sit asennat uuden levyn ja käyttikset ja ohjelmat. Tuo nykyinen levysi alkaa vedellä viimesiään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


simppeli-simo kirjoitti:

CrystalDiskInfo varoittaa uudelleensijoitetuista sektoreista WD:n levyllä. Pitäisiköhän tuosta huolestua vai onko tuo normaalia?

Levy on tullut aikoinaan (vuonna 2009) Acerin pyötäkoneen mukana ja käyttötunteja sillä näkyy olevan jo rapiat 16 000.

Screenshot ohjelmasta tässä
http://aijaa.com/5YsWyk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu