Elokuvateatteri Elo

Leffafanit

Tietäisikö kukaan Elokuvateatteri Elon istumapaikoista? Onko siellä nojatuoli-paikkoja jollain rivillä? Oltaisiin tulossa pääsiäisenä elokuviin Heinolaan, emmekä ole ennen käyneet Elossa. Kiitos kovasti vastauksista!

14

1654

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leffailtaa
      • Anonyymi

        ihan ok mesta


    • kökököl

      Miks mennä eloon, kun Lahdessa parempia paikkoja

      • Anonyymi

        miks ajella lahteen.


    • terve tu lo a

      No mutta. Elossa on hyvä katsomo, hyvä näkyvyys, kiva ilmapiiri ja varsinkin elokuvakerho torstaisin on aivan mainio. Kaikki sinne.

      • surullinen virralta

        Kaikki vaan Eloon, jotta saadaan oma elokuvateatteri pysymään kaupungissa!


      • Anonyymi

        Kaikki sinne.


    • Ei elokuvia

      Ei täällä mitään elokuvateatteri Eloa tarvita. Heinolassa on kesäteatteri. Sitä voi koko talven ajan miettiä, että ensi kesänä nähdään DIIVAT. Kun köyhät luuserit yrittää saada huijatuksi perintöä ja pukeutuvat sen vuoksi naisiksi. Ah niin naurettavaa. Että köyhille saadaan nauraa, siitä riittää iloa koko talveksi ensi kesän lisäksi.

      Jos vielä halutaan lisää heinolaista kulttuuria niin sitähän saadaan muistelemalla viime kesän esitystä. Onhan se niin naurettavaa, että siitä riittää riemua vuoksiksi eteenpäin, kun väärästä puolueesta harhaudutaan ihan väärään sänkyyn. Että olipa siinä munausta ministeriltä kerrakseen.

      Jos vielä lisää heinolalaista kulttuuria kaivataan, niin aina voi mennä muistelemaan vanhoja kesäteatteriesityksiä kulttuuritoimistoon, jossa saa yksilöllistä lipunmyyntipalvelua ympäri vuoden. Siellä on kartta, josta voi valita mieleisensä istumapaikan. Jos valinta on vaikeaa, niin osaava kulttuuritoimiston väki auttaa sopivan istumapaikan löytämisessä.
      Samala voi suunnitella, mitä väliajalla mahdollisesti kahvikupin kanssa nautiskelisi jne.

      Ei täällä Heinolassa mitään muuta tarvita - täällä on kesäteatteri ja ensi kesänä DIIVAT. Mitä muuta vielä haluat. Ettäkö elokuvia? Hyi!

      Heinola ei ole mikään elokuvakaupunki. Heinola on kesäteatterikaupunki. Se sopisi kaikkien elokuvista puhuvien tietää ja sitä kunnioittaa. Täällä ei tarvita elokuvia, ei riepuja museoihin eikä tauluja seinillä.

    • asia on pihvi

      Pysy sinä kotonasi vaan.

    • tyhjä tasku

      Elo on hyvä paikka !!! ihan samanlainen ku muutkin mut asiakas palvelu on parepaa kuin lahdessa!!!! säästyypähän polttoaine kulut kun on omassa kylässä lehva teatteri :)

      • Anonyymi

        juuuhhh


      • Anonyymi
        UUSI

        Elokuva teatteri on hyvä paikka ja hienoa yrittäjille että jaksatte touhuta mutta yhden pienen asian haluisin teille kertoa ja pyytää että tekisitte asialle jotain nimittäin poistuessa ulkoovilla on vesisateella juurikin oven edessä laajat montut mihin kasaantuu vesi ja talvella jää jos ei maan tasoituksiin niin isompi ritilä että pääsisi kuivin jaloin kottiin ?kiitos


    • Anonyymi

      hyvät on penkit juu

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      69
      5315
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      34
      2598
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      113
      2240
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1915
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1859
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1780
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      270
      1263
    8. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1234
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      51
      1124
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      75
      1031
    Aihe