Elokuvateatteri Elo

Leffafanit

Tietäisikö kukaan Elokuvateatteri Elon istumapaikoista? Onko siellä nojatuoli-paikkoja jollain rivillä? Oltaisiin tulossa pääsiäisenä elokuviin Heinolaan, emmekä ole ennen käyneet Elossa. Kiitos kovasti vastauksista!

13

1598

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leffailtaa
      • Anonyymi

        ihan ok mesta


    • kökököl

      Miks mennä eloon, kun Lahdessa parempia paikkoja

      • Anonyymi

        miks ajella lahteen.


    • terve tu lo a

      No mutta. Elossa on hyvä katsomo, hyvä näkyvyys, kiva ilmapiiri ja varsinkin elokuvakerho torstaisin on aivan mainio. Kaikki sinne.

      • surullinen virralta

        Kaikki vaan Eloon, jotta saadaan oma elokuvateatteri pysymään kaupungissa!


      • Anonyymi

        Kaikki sinne.


    • Ei elokuvia

      Ei täällä mitään elokuvateatteri Eloa tarvita. Heinolassa on kesäteatteri. Sitä voi koko talven ajan miettiä, että ensi kesänä nähdään DIIVAT. Kun köyhät luuserit yrittää saada huijatuksi perintöä ja pukeutuvat sen vuoksi naisiksi. Ah niin naurettavaa. Että köyhille saadaan nauraa, siitä riittää iloa koko talveksi ensi kesän lisäksi.

      Jos vielä halutaan lisää heinolaista kulttuuria niin sitähän saadaan muistelemalla viime kesän esitystä. Onhan se niin naurettavaa, että siitä riittää riemua vuoksiksi eteenpäin, kun väärästä puolueesta harhaudutaan ihan väärään sänkyyn. Että olipa siinä munausta ministeriltä kerrakseen.

      Jos vielä lisää heinolalaista kulttuuria kaivataan, niin aina voi mennä muistelemaan vanhoja kesäteatteriesityksiä kulttuuritoimistoon, jossa saa yksilöllistä lipunmyyntipalvelua ympäri vuoden. Siellä on kartta, josta voi valita mieleisensä istumapaikan. Jos valinta on vaikeaa, niin osaava kulttuuritoimiston väki auttaa sopivan istumapaikan löytämisessä.
      Samala voi suunnitella, mitä väliajalla mahdollisesti kahvikupin kanssa nautiskelisi jne.

      Ei täällä Heinolassa mitään muuta tarvita - täällä on kesäteatteri ja ensi kesänä DIIVAT. Mitä muuta vielä haluat. Ettäkö elokuvia? Hyi!

      Heinola ei ole mikään elokuvakaupunki. Heinola on kesäteatterikaupunki. Se sopisi kaikkien elokuvista puhuvien tietää ja sitä kunnioittaa. Täällä ei tarvita elokuvia, ei riepuja museoihin eikä tauluja seinillä.

    • asia on pihvi

      Pysy sinä kotonasi vaan.

    • tyhjä tasku

      Elo on hyvä paikka !!! ihan samanlainen ku muutkin mut asiakas palvelu on parepaa kuin lahdessa!!!! säästyypähän polttoaine kulut kun on omassa kylässä lehva teatteri :)

      • Anonyymi

        juuuhhh


    • Anonyymi

      hyvät on penkit juu

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe