Terve! Auttakaa junttia! Mulla on täsä puolen vuoden aikana otettu varmaan 20:tä verikoetta, ja joka ikisellä kerralla olen meinannut menettää tajuntani. Joka ikinen kerta lääkäri on taluttanut minut toiseen huoneeseen lepäämään niin kauaksi aikaa, että olo helpottaa. Voisko joku kertoa minulle, miten verikokeisiin voisi "valmistautua" (jos voi), että välttäisi tämän ärsyttävän tunteen (tajunnan menettämisen tunne) heti kun piikki on otettu pois suonesta. Vaikuttavatko yö unet ja esimerkiksi ruokailu (en tiedä saako ennen verikokeita syödä minulle ei ainakaan erikseen olla mainuttu etteikö saisi syyvä) siihen miten "skarppina" olet verikokeissa. Minulla on nimittäin ensiviikon perjantaina 8:30 verikokeet ja minua jännittää niin maan perkeleesti. Tästä tuli nyt hieman sekava viesti joten tiivistän tämän: miten voi välttää pyörtymisen/pyörtymisen tunteen verikokeissa?
Kiitos vastauksista!
Verikokeet
JAnn3112
7
603
Vastaukset
- JAnne3112
Edelliseen lisäten vielä, että kyse ei ole pelosta. En kyseisiä piilkejä pelkää yhtään.
- Janne3112
Eikö kellää oo mitää vinkkejä?
- Joensuunaapo
Mieki aloitin joskus samanlaisen ketjun. Mieki haluaisin tietää jos jollakulla jottai vinkkejä?
- fuck you all
Vittu te ootte perseestä
- verimies3232
Itsellä kylmän veden juominen vei viime verikokeessa heikotuksen ja veren kohisemisen kehossa kokonaan pois, kokeile ensi kerralla.
Ei se mikään "visti" ole. Kävin verikokeessa Perjantaina. Huomenna päitisi saada tulos.
- kosanders
Itse vejän puoli pulloa kossua ennen kokkeita. auttaa joka kerta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131063
- 1141052
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21775- 53720
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32663ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42618Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9492