Ensi talvelle olisi suunnitteilla matka Malediiveille. Koskaan siellä ei olla käyty. Olisi tosi kiva jos joku siellä käyneistä voisi kertoa meille paljonko ruoka ravintolassa maksaa,maksaako vesi oikeesti sen 3.5€ litra ja onko siellä mitään ostettavaa. Tuliaisiksi mitä kannattaisi tuoda ym. Saataisiin vähän osviittaa miten paljon rahaa tarvitsee mukaan. Kiitos jo etukäteen vastauksista :).
Eka Kerta....
9
621
Vastaukset
- oma mielipide
Ei kannata mennä Malediiveille ilman all inclusivea. Ei ole shoppailijan paratiisi, perus turistikrääsää kyllä tarjolla, mutta ei mitään ihmeempää edes lentokentällä.
Jos teillä on all inclusive, varaa 100-200 dollaria tippaamiseen, snorklaus/sukellusretket maksat sitten Visalla. Meillä on mennyt max 500 dollaria reissussa muihin huvituksiin (snorklausreket esim. sekä kaupasta ostetut suklaat yms).- Matka malelle
Voisitko suositella jotain tiettyä hotellia josta löytyy all inclucive. Vai löytyykö tuo vaihtoehto kaikista hotelleista. Ollaan ajateltu varata lennot ja hotellit erikseen eikä mitään pakettimatkaa :).
Hei.Kyllä joka kohteesta saa All Inclusiivin.Meiliä vaan siihen kohteeseen mitä meinaatte.Selaa hiukan näitä edellisiä keskusteluja niin löytyy linkkejäkin.Mukavaa suunnittelua,se on se paras kohta :)
- Eka kerta...
Onko jotain erityistä mitä pitää huomioida hotelleja varatessa? Täytyy tutkia linkkejä ja laittaa sit meiliä hotelliin tuosta all inclusivesta.
- Trans maldivian
Eka kerta... kirjoitti:
Onko jotain erityistä mitä pitää huomioida hotelleja varatessa? Täytyy tutkia linkkejä ja laittaa sit meiliä hotelliin tuosta all inclusivesta.
Yleensä hotelleilla eli resorteilla on hyvät nettisivut, joista selviää nuo all inclusivet sun muut. Tsekkaa ne ensin.
Ja vesitasolento - kun lennät sen, olet yhtä kokemusta erittäinkin rikkaampi.
Moi taas.Kun ja jos varaatte suoraan hotelleja muistakaa varata samalla vesitaso millä pääsette Malesta sinne kohteeseen.Jos se ei onnistu samalla niin sitten varaatte itse.Vesitasolla lentäminen on minun mielestäni elämys. Toki jos saari on lähellä Malee niin venekuljetus kuuluu normisti hintaan. Eli tärkeä asia.
- Eka kerta.....
Hei taas :)!!
Mikähän noista vesikuljetuksista olisi paras vaihtoehto?? Kiitos kauheesti kaikista neuvoista :)
Vesitaso :)
- Nyt inffotkaa :)
Hei nyt hyviä hotelliehdotuksia maleilla käyneiltä kaivataan. Olisi myös tarkoitus itse varata matka ja hotelli. Hotelli pitää sit olla all inclusive.... Kertokaapa ihmeessä siellä kävijät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741