Oliko se mitta kaivonkanteen, miten näitä luetaan, oli merkillisen näköisiä pituusleikkauksiakin jossain.
Kunnan asemakaavapiirustuksen JV-liittymän
Korkoja
3
296
Vastaukset
- uewiwd
Kaivoille on suunnitelmissa yleensä kaksi mittaa. Toinen on juoksupinnan korkeus eli viemärin/kaivon pohja ja toinen on sitten kansi.
- Kahtokeehan
Onko kohdassa viemäri esomerkiksi tuloputken korkeus 17.75 m putken keskelle?
http://ankerias.dy.fi/Johtokartta.pdf - lijwklkdew
keskelle tavallaan, korkeus on putken sisäosan alin kohta eli se paikka jossa jätevesi alimmillaan pystyy virtaamaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627