olen nähnyt enkelin. Se oli vaalea ja valoisa hahmo, ja niin lempeä että tunsin todella olevani turvassa ja rakastettu..
enkeleitä,onhan heitä
10
1112
Vastaukset
- Niin
Ekstaasin vaikutuksen alaisena fiilikset on juuri tuollaiset kun näkee kauniin naisen.
- joo
sinähän sen tiedät :p
- näyttäisi
menevän vauhdilla?
http://www.edicolaweb.net/nonsoloufo/um_fo07i.htm- DSFGsadgfas
Tuo vekotin kuvassa on kai viime viikolla Conanissa esitelty Stuuppinator. ;)
- Noita-Nainen
......niin juuri - se "turvassa ja rakastettu" kuulostaa ihan tutulta..........mina nain enkelini siina vaiheessa, kun yritin nukahtaa, mutta en ollut viela unessa...se oli vaalea, lempea ja silla oli maailman kaunein hymy...
Sen jalkeen pystyin nukkumaan rauhallisesti...
...sita ennen minulla oli nukahtamisvaikeuksia.
Enkelini oli jostain syysta miespuolinen, mutta miksi ei naispuolisiakin voisi olla olemassa.:) - Lucis.
Tervehdys.
Olen itsekin nähnyt enkelin, kun meditoidessa pääsin liian syvälle ja jouduin vahingossa astraalitasolle.
Kerroin myöhemmin shamaanille kohtaamisestani ja hän sanoi, että kyseinen enkeli oli Ariel.
Sellainen kokemus täällä on ja kyllä ne erittäin kirkkaalta tai valoisalta näyttävät.
Lucis. - Lumia
Harvemminhan niitä enkuleita näkee..Mutta esim. kerran näin kaksi enkeliä päiväsaikaan..Ne leijuivat pilvettömällä taivaalla, ja "laskeutuivat" minua kohti..ne olivat kirkkaita olentoja, joilta kuitenkin erotti jonkinlaiset kasvot, kädet ja siivet(?)..Ja ne olivat huomattavasti ihmistä isompia otuksia.
Arkkienkeli Mikaelin tunnen henkilökohtaisesti, sillä hän "puhdisti" minut, ja julistautui suojelijakseni. Ei enää epäilystäkään niiden olemassa olosta -onneksi.- tea
Minun on PAKKO saada tietaa lisaa tuosta asiasta! Miten ja missa? Kuinka han ilmestyi? Vai saitko jonkin symbolisen viestin??
Minusta tuntuu, etta meilla on jotain yhteista... - Lumia
tea kirjoitti:
Minun on PAKKO saada tietaa lisaa tuosta asiasta! Miten ja missa? Kuinka han ilmestyi? Vai saitko jonkin symbolisen viestin??
Minusta tuntuu, etta meilla on jotain yhteista...>>Miten ja missa? Kuinka han ilmestyi? Vai saitko jonkin symbolisen viestin?? >>
Selitän asian ympäripyöreästi..tai ainakin yritän kovasti ;)
Minua oli jo vuosikausia vaivannut eräs ongelma. Eräät olennot. En tiennyt mitä ne olivat, mitä ne halusivat jne. Mutta sen tiesin, että minulta meinasi lähteä järki niiden takia..pelkäsin kuollakseni nukkumaanmenemistä jne..Niinpä eräänä päivänä vain päätin, että siihen on löydyttävä jokin ratkaisu.
Aloin kysellä ihmisiltä, ottaa asioista selvää..sitten päädyin eräälle keskustelupalstalle, jossa perehdyimme aiheeseen laajemmin muutaman hengen joukoin. Erään kanssa aloimme mailailemaankin, ja hän halusi auttaa minua. Hän oli noita. Hän sanoi, että hänen ystävänsä (myös noita) pystyisi auttamaan minua. Hänellä oli kuulemma mahtavat kyvyt. Ja tämä olikin se henkilö, joka lähetti Mikaelin minun luokseni. Se tapahtui vieläpä samana yönä, kun asiasta oli keskusteltu. Noitaystäväni oli arvellut, että syy siihen, miksi nämä olennot olivat niin pirun kiinnostuneita minusta, saattaisi johtua siitä etten ollut koskaan "puhdistautunut" (tehdään yleensä ennen loitsimista yms)
Niinpä Mikael puhdisti minut..kun olin astraalissa. Sitä ei voi itse asiassa oikein sanoin edes kuvailla. Täydellisen puhdas -sielua myöten. Loistin kauttaaltani valosta, ja minulla oli siivet selässä. Ja olin puhdas, enkä halunnut enää koskaan saada ainuttakaan tahraa itseeni tästä maailmasta.
Mutta se on mahdotonta..varsinkin jos on noita *wirn* unohdinko mainita? Tuolloin, kun tuo ongelma vielä vaivasi minua, en osannut oikein hallita voimiani. Ihmisiä kuoli ja niin edelleen :P Kaiken tuon kokemani jälkeen, olen kehittynyt huimaa vauhtia, ja ymmärrän asioita nyt paremmin..ne olennot eivät enää pelota minua, eikä mikään, itse asiassa..
Jos tarvitsen Mikaelia, kutsun häntä "Kolmiolla". Luon yhteyden Äitimaan ja taivaan isän kautta Mikaeliin. Vastaukseksi, että hän on kuullut minua, hän langettaa sateen.
- aquarius
Hienoa että olet saanut nähdä enkelin.
Enkelikunta kuuluu kehityssuuntauksena nk. "enkelikehitykseen", joka tarkoittaa mm. että heillä on monia tehtäviä esim. ihmiskehityksen valvomisessa, kehittämisessä, auttamisessa ja harmonisoimisessa.
He ovat jättäneet jo kauan sitten taakseen alhaisen värähtelyn tasot ja toimivat siten täysin vapaaehtoisesti meidän hyväksemme.
He kuuluvat pääsääntöisesti 5D-9D- tasoille ja monilla heistä on täysi vapaus liikkua haluamillaan tasoilla.
Jotkut heistä ovat ottaneet erityisen roolin juuri ihmiskunnan auttamisessa, kuten esim. Arkkienkeli Mikael (kts. AAM- viestit).
Heidän korkea värähtelytasonsa saa aikaan juuri kuvailemiasi tunteita meissä; he säteilevät Rakkautta ja valoa ja saavat läsnäolollaan aikaan uskomattomia turvallisuuden, hyvyyden ja rakkauden tuntemuksia.
Tuo sama rakkaus ja hyvyys näkyy ja välittyy hyvin selvästi myös heidän teksteistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399198Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3738004Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625761William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542378Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62103Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821752Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201695Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921455Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401382Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71380