Senruuripäätoimittaja poisti

Kuhmolainen kertoi joku päivä sitten rehtorin valinnasta ilman hakua. Uutinen poistui parin päivän kuluttua. Eikö kestänyt julkisuutta ja oliko päätoimittaja juonessa mukana?
7547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ylä-Karjala on paljon parempi kuin susihullujen Kuhmolainen,se kepun pelko,hui kauhiaa.

Äänestä

Hyvä se on pahaa pelätä. Dem...ainakin

Äänestä

Väliaikaisia virkoja ei tarvitse laittaa hakuun, ainakaan meillä täällä kaukana.

Äänestä

Kevät vasta aluillaan ja nyt jo tälläistä.

Äänestä

kaljalla ja saunalla lahjottuja ei kuhmolaislehdessä saa kirjoitaa asioista oikeilla asioilla vain peipponen vieraili pajakassa......

Äänestä
  • pääasia on että valitaan kepulainen.se pätevöittää valittavat, aina.

    Äänestä

  • lopun ajan valitut kirjoitti:

    pääasia on että valitaan kepulainen.se pätevöittää valittavat, aina.

    puoluekortilla onneen se on näin täällä ksehmossa keskusta kortti avaa monet ovet ennen ja nyt ja tulevaisuudessa 'ihme kortti pitänee hommata s-kortin seuraksi kärpäsläpyskään'

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Avoimmuutta Kuhmoonk kirjoitti:

Kuhmolainen kertoi joku päivä sitten rehtorin valinnasta ilman hakua. Uutinen poistui parin päivän kuluttua. Eikö kestänyt julkisuutta ja oliko päätoimittaja juonessa mukana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu