Miksi täältä on poistettu viestejä?

sananvapaus on

Huomaan, että useita viestejä poistettu. Onko tämä sellainen palsta, jossa TÄYTYY VAAN KEHUA.

- tiukkapipoiset fanittajat
- tiukkapipoinen artisti
- tiukkapipoinen valvoja

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Outo ajatus!

      Jos on poistettu se tarkoittaa että ;

      - viestit ovat asittomia
      - viestit ovat sisältäneet julkisia herjauksia
      - viestit eivät ole edustaneet mitään asiallista ja rakentavaa kirjoittelua.

      Miksi sinun keskustelun tarpeesi tyydyttyy vain sillä, että saat/voit haukkua tai parjata jotakuta?

    • toivo4

      Miksi pitää levittää selvää harhaoppia tuonpuoleisesta ja luulla, että on lähes Jumalan asialla. Raamattuhan aivan selvästi kieltää yhteydenoton vainajiin. Sitäpaitsi vainajat eivät tiedä mitään, ennen kuin heidät herätetään viimeisellä tuomiolla.
      Miksi Suomen kansa jatkuvasti, siis lähes koko elämänsä ajan tyytyy vain laulurenkutusten kuunteluun ja pitää yllä pulmususkoa Katrihelenaan, joka on vanha nainen kuten allekirjoittanutkin. Omat lapseni häpeäisivät minua, jos rupeaisin pedofiilin tavoille. Ovatko hänen ikäisensä miehet jo huomanneet, että vanha mikä vanha. Ei jatkuvalla silmien tussaamisella nuoruutta saavuteta, kuten ei myöskään kauneisklinikoiden kikoilla nuorru. Toisilla näyttää olevan taipumus nauttia maalaisjuuriensa vaatimattomista mieltymyksistä, joita näyttävät olevan juuri nämä epäkorrektit ja mahdoton pinnallapysymisen tavoittelut.

      • Katri-fani

        Höpö höpö, onko 36v mies lapsi? Ei todellakaan ole:-) Painu hourulaan siitä..... miettimään sitä raamattuas!!!!


      • hyvä hyvä
        Katri-fani kirjoitti:

        Höpö höpö, onko 36v mies lapsi? Ei todellakaan ole:-) Painu hourulaan siitä..... miettimään sitä raamattuas!!!!

        Katri-fani!!!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      255
      4581
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2762
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1594
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      24
      1485
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      206
      1103
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1099
    Aihe