Windows 8 on floppi

Heh heh..

12

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uputupuna

      On se Ubuntua parempi ja seiskaakin kevyempi, ei mitään ongelmaa ole tai puutetta.
      Heti kun se Blue tulee niin menee sekin asennukseen toiseen läppäriin korvaamaan Ubuntun.

      • 20 ja viistoist

        Joko taas. On kuultu ennenkin, jopa useita kertoja: " Nojoo, tää nyt oli vähän tällainen. Mutta oottakaa, seuraava on tulossa ja Pesee Kaikki. Ja Huuhtelee!"


      • uno

        Paska se on.

        Seiskalla mennään vielä muutama vuosi jonka jälkeen windows katoaa työpöydältä.


    • =====

      Se on kompromissi pöytäkoneen, läppärin, tabletin ja älypuhelimen välillä, ja kompromissi ei ole koskaan hyvä missään.
      Suunniteltu ensisijaisesti tablettikäyttöön hipelöitäväksi.

      • Juupa juu

        Siinähän se koko pointti tulikin.


    • linux "valloittaa"

      On se hienoa, että ubutubutin on palikoitu erinomaisesti ja on vallannut koko maailman mahtavilla käyttäjä promilleilla !

      Vai kuis se oli ................?


      http://www.statowl.com/operating_system_market_share_by_os_version.php?limit[]=windows&limit[]=mac&limit[]=linux

    • linssiinviilaajat

      Silmänlumetta koko blue, ei mitään merkittävää eroa kasiin. Tuskinpa tämäkään ketään kiinnostaa.

      • Uputupuna

        Vhoi kuule kiinnostaa varmasti ja monia.
        Mitäpä väliä sillä on vaikka ei kasista paljoa eroaisikaan kun kasi on todella toimiva käyttis normaalitietokoneessa ja ihan hiirellä.
        Jos Blue vielä kaiken lisäksi tulee olemaan ilmainen niin tuskin kovin moni enää Ubuntuja kaipailee, Windowsissa kun toimii kaikki kunnon ohjelmatkin.

        Olen erittäin tyytyväinen nykyiseen Windows8 proohonkin, parempi kuin Ubuntu tai Windows7 ja kevyempi.


      • kaiva kuvetta
        Uputupuna kirjoitti:

        Vhoi kuule kiinnostaa varmasti ja monia.
        Mitäpä väliä sillä on vaikka ei kasista paljoa eroaisikaan kun kasi on todella toimiva käyttis normaalitietokoneessa ja ihan hiirellä.
        Jos Blue vielä kaiken lisäksi tulee olemaan ilmainen niin tuskin kovin moni enää Ubuntuja kaipailee, Windowsissa kun toimii kaikki kunnon ohjelmatkin.

        Olen erittäin tyytyväinen nykyiseen Windows8 proohonkin, parempi kuin Ubuntu tai Windows7 ja kevyempi.

        Bluehan tulee olemaan vuosimaksullinen käyttis.


      • nimetön kulkuri
        kaiva kuvetta kirjoitti:

        Bluehan tulee olemaan vuosimaksullinen käyttis.

        Tuskimpa ! Mutta Win-9 mahdollisesti on ?


    • Windows sucks

      "Arvostelua on herättänyt Windows 8:n kosketuskäyttöliittymä, joka on selvästikin ollut liian kova pala purtavaksi monille vanhoille Windows-käyttäjille."

      Joo Windows-käyttäjät eivät ymmärrä käyttöliittymistä mitään.

      • Linuks sucks †

        Mikä tahansa k-järjestelmä on silti parempi kuin tubutin. Minulla on ollut yli 7 vuotta Windows, eikä vieläkään yhtään haittaohjelmaa!

        Pitääkö ostaa joku linuks-ytimeen tehty andorid, jotta saa sellaisen? Sehän on tämän hetken suosituin alusta haittaohjelmille!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      113
      7247
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      98
      5233
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3486
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3412
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2524
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1856
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1501
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1451
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1346
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      42
      1270
    Aihe